Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Stefan Knothe ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1965). 24 października tego samego roku zadebiutował w teatrze. Współpracował z teatrami warszawskimi (m.in. Rozmaitości i Narodowym), a także z teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Dramatycznym w Elblągu oraz im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Dubbinguje Kaczora Daffy’ego (wcześniej głosu tej postaci użyczał Mieczysław Gajda). "Prawie nikt mnie nie poznaje w jednej z głównych ról, którą gram od kilkunastu lat, czyli czarnym kaczorze - Daffy'm" - żartował w 2018 roku w wywiadzie dla Widzę Głosy. Jest również głosem Jake'a z serialu "Pora na przygodę" ("Adventure Time").

Jeden z najlepszych aktorów głosowych w Polsce udziela się głosowo w wielu filmach (m.in. 2004-2007: Wojownicze Żółwie Ninja, 2007: Barbie i magia tęczy, 2009: Tomek i Przyjaciele: Wielkie Odkrycie, 2011: Lego: Fabryka bohaterów, 2018: Krzysiu, gdzie jesteś?) oraz grach (m.in. 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów, 2014: Diablo III: Reaper of Souls, 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon).

(źródło: filmpolski.pl, encyklopediateatru.pl, wikipedia.org, filmweb.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Kaczor Dodgers" (jako Kaczor Dodgers)
  2. gra "Diablo III: Reaper of Souls" (jako Abd al-Hazir)
  3. fragm. bajki "Basnie i bajki polskie - O kowalu i diable" (jako Diabeł)

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama