Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Maciej Motylski pomimo krótkiego stażu w branży zdążył już nagrywać dla Netflixa, National Geographic, Kino Polska i Audioteki. Z tą ostatnią współpracował w 2021 roku - obok głosów tak znanych, jak Mirosław Zbrojewicz, Adam Ferency, Dariusz Odija, Grzegorz Pawlak czy Marek Ciunel - przy trzeciej części superprodukcji "Odyseja Kosmiczna" Arthura C. Clarke'a.

Inne audiobooki to m.in. Douglas Preston, Lincoln Child "Stare kości",  Brian Dumaine "Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy na świecie",  Katarzyna Pietroń "Siła głosu. Jak mówić, by ludzie chcieli słuchać. Wydanie II poszerzone", Lisa Sanders "Szukając diagnozy" czy Jan Mencwel "Betonoza - jak się niszczy polskie miasta".

Współpracuje również z wydawnictwami Insignis i Onepress. Nagrywa produkcje dla Empik Go, ośrodków kultury oraz do podcastów, startupów i aplikacji. Zdobywa zaufanie klientów komercyjnych oraz twórców internetowych.
- Maciej ma świetny, wciągający, filmowy głos. /.../ Znakomicie się z nim współpracowało przy audioserialu "Sprawa Edmunda Kolanowskiego" - stwierdza pisarz Michał Larek, autor podcastu "Zabójcze opowieści".

Jest jednym z lektorów najczęściej udzielających się non profit w kolejnych produkcjach projektu Nasze Czytanie, realizowanego przez poznańską Fundację Słowo i Kropka. Wziął udział w nagraniu audiobooków "Ania z Zielonego Wzgórza", "Lalka", "Król Maciuś Pierwszy", "Opowieść wigilijna" oraz "Książę i żebrak".

- Poznajesz mnie po kilku latach od momentu, kiedy przeczytałem swój pierwszy film. Przed mikrofonem w studiach nagraniowych spędziłem setki godzin - szlifując swój warsztat lektorski, pracując stale nad dykcją i interpretacją, dyscypliną i własnym stylem czytania - przedstawia się na swojej stronie.

- Dobrze mieć swój safe space, swój świat, w którym można się czuć swobodnie, bezpiecznie i robić to w czym jest się dobrym. Mam zamiar robić to dalej, więcej, lepiej - deklaruje. - Niektórzy mówią "ma coś z Dorocińskiego"... Czy to dlatego, że czytałem polską wersję "Gambitu Królowej"? Możliwe! - dodaje żartobliwie.

W 2022 roku podczas drugiej edycji konkursu „Best Audio Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać” otrzymał nominację w kategorii Najlepszy audiobook: prawdziwe historie (Justyna Dżbik-Kluge, "Polacy last minute. Sekrety pilotów wycieczek"). - To dla mnie pierwsza nagroda w tym zawodzie, więc jestem tym bardziej podekscytowany, że takie rzeczy w ogóle się dzieją - wyznaje.

(źródło: motylski.com, materiały własne, facebook.com, audioteka.com, youtube.com, empik.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. audiobooka "Betonoza" J. Mencwela
  2. fragm. filmu fabularnego "Ostatni list od kochanka"
  3. mix reklam i zwiastunów

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama