Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Radio Poznań, ZASP i ZAIKS z pomocą aktorom!
Autor: Jarosław Burchardt
Źródło: https://radiopoznan.fm/informacje/kultura/radio-poznan-zasp-i-zaiks-z-po...
Data publikacji: 30.03.2020

 

Radio Poznań razem z Oddziałem Poznańskim ZASP, Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS i Fundacją „Plac Teatralny” przygotowuje nowelę radiową pt. „Próba”.

Uwięzieni w domach muzycy zespołu „Kantata”, za namową swojego dyrygenta, organizują próby online. Każdy z muzyków łączy się codziennie z kierownikiem zespołu, aby odegrać na odległość swoją partię koncertu. To, w największym skrócie, fabuła „Próby”.

- Zależy nam na nagraniu ciekawego słuchowiska, ale również na tym, aby dać pracę aktorom, który znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej – mówi przewodniczący poznańskiego oddziału ZASP Filip Frątczak. – Bezpieczeństwo aktorów jest dla nas priorytetem. Bohaterowie rozmawiają przez komunikatory internetowe, dzięki czemu pracujemy zdalnie.


- Muzycy „Kantaty” rozmawiają o sztuce, problemach rodzinnych i niezrealizowanych planach – mówi autor scenariusza Piotr Świątkowski z Radia Poznań. – Dyrygent składa nadesłane fragmenty nagrań i publikuje je na profilu zespołu. „Kantata” staje się zjawiskiem społecznym, odpowiedzią ludzi kultury na lęk i samotność czasu zagrożenia epidemicznego.

Autorem muzyki do słuchowiska jest muzyk, poeta i dziennikarz Radia Poznań Andrzej Ciborski. W rolę perkusisty wcieli się Michał Grudziński. Zagrają również m.in. Julia Patan, Anna Langner, Edyta Łukaszewska, Bartosz Buława, Wojciech Siedlecki i Wojciech Masacz.

Całość artykułu "Radio Poznań, ZASP i ZAIKS z pomocą aktorom!" przeczytacie na portalu Radia Poznań.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama