Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Moje zainteresowanie zawodem lektora, zaczęło się przypadkowo. Kilka lat temu na kursie barmańskim miałem przeczytać tekst o rumie, gdy go skończyłem prowadząca kurs powiedziała, że mam radiowy głos. Na początku trudno było mi w to uwierzyć, ale z czasem coraz więcej osób zaczęło to potwierdzać. W zeszłym roku brałem indywidualne zajęcia z emisji głosu i prowadzący powiedział mi, że mógłbym nagrać demo i spróbować swoich sił w zawodzie lektora. Nagrałem więc demo i poddaję się Państwa ocenie.

Pozdrawiam

Kacper Gaweł

 

2020.09.07 - aktualizacja

Pan Kacper ponad rok temu przedstawił efekty swych pierwszych prób przed mikrofonem. Czas na nowe rozdanie! Ochotnik stara się rozwijać i nadesłał świeże próbki demo. Zatem wymieniamy komplet.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (5)

2019-02-14 Przemysław Strzałkowski

Panie Kacprze, to naprawdę pierwszy kontakt z mikrofonem? Jeśli tak, to moje uszanowanie! Podoba mi się zwłaszcza fragment prozy (próbka 2). Robi Pan ciekawe zawieszki i fajne kropki. No, może tylko miejscami byłoby można nieco zwolnić, bo na tym prawie zawsze cierpi i interpretacja, i dykcja (chyba, że to celowy zabieg mający podkreślać np. emocje, ale to nieco wyższy level i na początek lepiej tego nie próbować).

Pana czytanie istotnie ma w sobie "coś", mimo, że głos nie jest wyszkolony i "postawiony". Może to zasługa pewnego luzu, z którym Pan czyta. Nie stara się Pan czytać baaardzo poprawnie, a dzięki temu nie spina się Pan. Słyszę lekką nosowość i - częstą u początkujących - tendencję do hiperpoprawności Ę. Na początek proszę czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Dużo.

A! Czytanie reklam z taaakim luzem nie przejdzie ;) Trochę życia, Panie Kacprze :)

Pozdrawiam!

2019-02-21 Kacper Gaweł

Dziękuje za miłe słowa Panie Przemysławie :) W zasadzie to drugi kontakt z mikrofonem ale pierwszy w profesjonalnym studio. Mam pytanie odnośnie "postawienia" głosu. Z czym się to je ? Czy są jakieś ćwiczenia, żeby nastawić głos ? Dziękuje z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam

2019-02-26 Przemysław Strzałkowski

Głos "postawiony" to ogólnie mówiąc głos wydobywający się z przepony, bez obciążania jedynie strun głosowych. Jest przydatny zwłaszcza przy dynamiczniejszych, wymagających wysilenia interpretacjach. To kontrola oddechu i emisji. Niezbędny, jeśli głos ma być narzędziem pracy. Wiedzą o tym lektorzy, aktorzy, wokaliści... a nie szkoli się głosowo np. nauczycieli (i m.in. stąd tak częste u nich, niestety, choroby strun głosowych).

Najlepiej pomoże "postawić" głos specjalista od emisji.

2019-03-04 PinkGuy

Czytasz trochę w stylu "Taki ze mnie Maxi Kaaaazzz" :P

2020-09-08 Przemysław Strzałkowski

Kłaniam się ponownie,

Muszę przyznać, że po ponad roku słychać rozwój. Pozostaje działać dalej, bo ma Pan warunki głosowe - ale to już kiedyś ustaliliśmy ;)

Na naszym redakcyjnym fb komentujący koncentrują się na niepotrzebnym obniżaniu głosu. Moją uwagę bardziej zwróciło przeciąganie końcówek, przez jakiś czas "robiące szał" w reklamie (teraz już na szczęście passe, bo nigdy mi się nie podobało, wręcz przeciwnie - drażniło). Sądzę, że dzień z próbki 2 nie zrobi się piękniejszy dzięki temu, że powie Pan: "pięknyyy" ;)

Duży plus za znaczącą, prawie całkowitą eliminację hiperpoprawności Ę. Prawie - bo czasem jeszcze można Pana przyłapać ("siĘ").

- Czytasz trochę w stylu "Taki ze mnie Maxi Kaaaazzz" - napisał powyżej PinkGuy i miał sporo racji, zapewne myśląc właśnie o przeciąganiuuu. Zatem - jako podsumowanie - zostawiam apel: przeciąganie końcówek to zło! A jeśli przerodzi się w trwałą manierę, walka z nią będzie trudna. Pozdrawiam i powodzenia!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama