Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

 Aktualnie kończę szkołę średnią, a wolny czas poświęcam właśnie między innymi na zagłębianiu się w temacie dubbingu i lektorstwa. Praca w tej dziedzinie byłaby niewątpliwie spełnieniem moich marzeń. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie – ogranicza się ono do szkolnych występów na konkursach recytatorskich. Ciągle pracuję nad własnymi umiejętnościami, więc jestem otwarty na wszelakie uwagi oraz chętnie wysłucham każdej rady.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (3)

2014-04-29 Si®

 Słuchając Pana nagrania, zacząłem się zastanawiać, co młodych ludzi pcha do pracy za mikrofonem. Nie sądziłem, że osoba w wieku nastu lat postanawia zostać lektorem i czytać tak uwielbiane przez wszystkich reklamy hehe ? Co prawda dobry lektor, już w bardzo młodym wieku może sobie zapewnić dość wygodne życie, ale czy to wystarczy by marzyć o takiej pracy?

Zawsze myślałem, że lektorem zostaje się raczej przez przypadek.

Tak jak to ma miejsce u aktorów. I nawet nie mówię o „celebrytach”, którzy dostają propozycję nagrania reklamy za grubą kasę. Raczej mi chodzi o takich ludzi, którzy pracują po teatrach całej Polski.

Jak zarabia się w teatrze? No kokosów z tego raczej nie ma. Dlatego przymuszeni sytuacją życiową szukają jakiegoś dodatkowego zajęcia. I tu z pomocą przychodzi mikrofon :)

Mając ukończone studia aktorskie, dysponują (zazwyczaj) dobrą grą/interpretacją, dykcją, emisją głosu itd. mając taki warsztat wystarczy jeden krok by stanąć za mikrofonem.

 Panie Michale, gratuluję sprecyzowanych planów na przyszłość, tym bardziej, że ma Pan ku temu pewne predyspozycje. Lubi i umie się Pan bawić swoim głosem. Brak skrępowania i luz przy takich nagraniach to bardzo duży plus. Ładny, pełny tembr, brzmi znacznie poważniej niż by na to wskazywał Pana wiek. Większych błędów dykcyjnych nie słyszę. Przydałoby się oprócz tych dwóch próbek, coś bardziej technicznego, mniej recytowania, więcej czytania.

 Czekam na ocenę lenychar :)

 

2014-05-05 tomekb

No, no Panie Michale, Pan jak widzę artysta :) No fajnie, fajnie. Zgadzam się z Sir, że brakuje trochę próbki mniej aktorskiej, nudnej czytanki albo spotu, ale fajnie, że jest ta pierwsza. Ona pokazuje pewne predyspozycje do dubbingu i scenek. Druga... pomijając interpretację, bo to już do jurorów tych konkursów zależy ocena, skupiając się na tembrze, technice czytania, trzeba przyznać, że poziom szkolnych konkursow powinnien Pan już raczej mieć za sobą. A, i muszę dodać, że bardzo podoba mi się ten tembr naturalny. Przypomina mi jednego świetnego lektora. Na pewno idzie Pan w dobrym kierunku. Pozdrawiam i powodzenia!

2014-05-06 misiek.n

Panie Sir - ma pan rację z tym, że lektorstwo to raczej zawód na boku, a prawdziwą ścieżkę życia powinienem wybrać spokojnie, najlepiej stabilną - z pewnością racja. :) Nie zamierzam wszystkiego rzucić, sprzedać nerki i kupić sprzęt do nagrywania, po prostu operowanie głosem sprawia mi wielką radość, i pomyślałem, że łącząc to z jakąkolwiek możliwością przyszłej pracy w tym kierunku będzie to wspaniała sprawa. Niemniej jednak bardzo dziękuję za komentarz. :)

Panie Tomku - niekoniecznie artysta. :) Skupiłem się na tego typu próbkach wzorując się na wizytówkach już tutaj zamieszczonych - wymagali Panowie szczególnie pokazania jak największych zdolności interpretacyjnych czy też modulowania swoim głosem. Wiersz nie został umieszczony z sentymentu do szkolnych konkursów - chciałem pokazać, że widząc tekst po raz pierwszy, po kilkukrotnym przeczytaniu rozumiem jego sens i potrafię go należycie interpretować w należytych momentach. Żeby nie było - ja w tym momencie nie bucham złością przed ekranem, po prostu chciałem się odrobinę wytłumaczyć. :) Bardzo dziękuję za Pański komentarz.

W niedalekiej przyszłości postaram się nagrać coś bardziej 'suchego', może jakiś spot, a może oba. Postaram się poćwiczyć nad moimi umiejętnościami oraz zaprezentować się z innej strony. Z całych sił dążę do osiągnięcia jakiegokolwiek poziomu operowania głosem, i bardzo dziękuję Panom za pomoc.

Pozdrawiam.

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama