Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Magdalena Kropidłowska ma za sobą również studia licencjackie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (Uniwersytet Gdański). Włada językiem francuskim oraz kaszubskim.
Wspólnie z Tomaszem Fopke nagrała płytę CD do nauki języka kaszubskiego "Słówka jidą w główkã. Kaszubski na każdy dzień w roku" (2014), zawierającą występujące jedynie na Kaszubach porzekadła oraz podstawowe zwroty używane w życiu codziennym. Natomiast samodzielnie użyczyła głosu w kursie "Fiszki – starter kaszubski", wydanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w 2015 roku.

Pracę z mikrofonem rozpoczęła w 2009 roku jako dziennikarka Radia Gdańsk, a od 2013 zajmuje się zawodowo lektorstwem. Bliska jest jej reklama, VO (m.in. film dokumentalny "Lucjan Myrta. Świat w kolorze bursztynu"- 2012), animacja, systemy IVR, zapowiedzi i filmy szkoleniowe. Współpracuje z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

Od 2016 roku prowadzi również własną firmę Studio Fiolet. "Jestem lektorką mikrofonową o ciepłym głosie. Nagrywam reklamy, voiceover do filmów i programów, zapowiedzi telefoniczne, szkolenia, prezentacje, audiobooki. Współpracuję z wieloma studiami w całej Polsce. Uwielbiam to, co robię i każdy tekst traktuję jak nowe wyzwanie" - pisze o sobie.

W styczniu 2024 roku została wiodącym głosem lektorskim nowej stacji radiowej ESKA2, nadającej wyłącznie polską muzykę bez mocnego rapu i disco polo.

(źródło: materiały własne, facebook, linkedin, kropidlowska.pl, farwnyswiat.pl, filmpolski.pl)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Magdalena Kropidłowska - Chciałabym, żeby ktoś był po drugiej stronie

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. narracja - "Rexona"
  2. spot - "Bakoma 7 zbóż"
  3. narracja - infolinia

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama