Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Mam na imię Michał, mam 19 lat i kilka występów jako komentator w eventach za pasem. Tworzę również podsumowania wirtualnych rajdów samochodowych, zajmuję się tak montażem, jak i ich narracją. Komentowałem II Mistrzostwa Warmii i Mazur w e-sporcie, również kilka innych, mniejszych wydarzeń związanych ze sportem elektronicznym.

Pracą głosem zainteresowałem się jako dziecko, grając w Baldur's Gate, który może się poszczycić - moim zdaniem - najlepszym polskim dubbingiem w historii gier. "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" - tę frazę Pana Piotra Fronczewskiego zna chyba każdy. Od tamtego czasu zawsze chciałem użyczyć głosu któremuś z bohaterów jakiejś gry, tchnąć w niego coś od siebie.

Jestem szczerze ciekaw Państwa opinii i otwarty na nowe wyzwania.
Pozdrawiam!

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2020-01-23 Przemysław Strzałkowski

Ma Pan przyjemny głos. I - jak bywa u młodszych osób - słychać, że sam jest Pan nim urzeczony. Ale słuchacza to nie interesuje; jak powiedział w wywiadzie dla nas sam mistrz Jarosław Boberek: "Głos jest rzeczą drugorzędną". Słuchacza interesuje, jak poda Pan tekst. Głos to tylko nośnik - naprawdę liczy się interpretacja i dykcja. A tu pojawiają się schody. Przed Panem sporo pracy - i kwestia tego, czy wystarczy do tego wytrwałości.

Jak rozumiem, publikuje Pan już swoje nagrania w sieci? Sugerowałbym pozostać jeszcze u podstaw, czyli udoskonalić warsztat. Jak pisaliśmy w artykule Praca głosem: "/.../ Nie gwarantuje niestety wejścia do branży założenie kanału na YouTube i zamieszczanie próbek w sieci. W tym drugim przypadku skutek może być wręcz odwrotny: czytanie na swoim własnym kanale może utrwalać wady wymowy i problemy interpretacyjne, o których autor nawet nie ma pojęcia. Ponieważ nagrywa, nagrywa, publikuje i cieszy się rosnącą ilością "łapek w górę" nie biorąc pod uwagę, że... to o niczym nie świadczy. Bo wszystko w sieci znajdzie amatorów. Tymczasem na początek najczęściej byłoby warto przejść jakieś kursy, warsztaty lektorskie. Być może nawet skonsultować się z logopedą."

Lepiej nie wysyłać póki co demówek do studiów nagrań, bo nieodwracalnie spali Pan sobie start. Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz ;) Podstawowym problemem w Pana czytaniu jest dykcyjna niechlujność, sklejanie słów i czytanie zupełnie "obok" sensu tekstu.

Próbka 1 - co to jest "zbudowanana"? I proszę dać wybrzmieć nazwie cytadeli, po co Pan tak pędzi? Nikt nic nie zapamięta.

Próbka 2 - no, właśnie. "Obok" sensu. Interpretację trzeba ZAWSZE dostosować do tekstu. O czym czytam? Komu użyczam głosu? Jakie ta postać przeżywa emocje? Chciałby Pan, by postać w grze tak mówiła? Pana głosem mówi facet, który deklaruje, że może kogoś zabić, a jakbyśmy słyszeli deklamację wiersza na akademii.

Panie Michale: brawo za chęć i odwagę, głos ma potencjał, ale konieczne są jakieś kursy. I bez nienagannej dykcji nigdzie Pan nie dojdzie.

 

2020-04-15 me_wash

Fajny głęboki tembr, ale do lektora jeszcze długa droga. Jest materiał, ale nieobrobiony. Dobrze byłoby pójść na jakieś warsztaty do kogoś, kto wskaże dokładnie błędy i pomoże je skorygować. Ponadto przestrzegam - nie samym dubbingiem lektor żyje, a bardzo często dubbingują aktorzy, ale dobrze mieć jakiś cel. Polecam jednak zacząć od reklam, narracji i scenek. Powodzenia!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama