Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Rafał Żygiel jako dziecko marzył, by zostać muzykiem. Szkoły muzyczne towarzyszyły mu od 7 roku życia przez kilkanaście kolejnych lat. Jego pasją są również nowe technologie. Już w technikum prowadząc szkolny radiowęzeł postanowił przyjrzeć się im bliżej, podejmując współpracę z Radiem Bielsko. Początkowo jako producent reklam i jingli oraz technik odpowiadający za system emisyjny, później jako dyrektor do spraw techniki i prowadzący liczne pasma programowe.

Kolejne etapy jego kariery zawodowej to stanowisko prezentera programu w Radiu Mega FM, RMF MAXXX - RMF FM, Antyradiu, Radiu Zet Gold (dziś Meloradio), a także funkcja dyrektora Grupy Ad.Point (obecnie Agora) skupiającej kilkanaście rozgłośni radiowych w kraju.

Materiały lektorskie realizuje od przełomu wieków. Na początku równolegle z prowadzeniem programów radiowych; od 2016 roku jest to już główny przedmiot jego zawodowej działalności. Większość produkcji nagrywa w swoim prywatnym studiu w Krakowie. Wśród nich znaleźć można radiowe, internetowe i telewizyjne spoty reklamowe, prezentacje multimedialne, filmy wizerunkowe, szkolenia, aplikacje mobilne, zapowiedzi telefoniczne, polskie wersje gier komputerowych oraz filmów i seriali telewizyjnych.

Brał udział w licznych produkcjach dubbingowych, m.in.: "Król Szamanów", "Szkoła Shuriken", "Dziwne przypadki w Blake Holsey High", "Bobobo-bo Bo-bobo”.
Jest jednym z głosów oprawy kanału AXN Black. Usłyszeć go można również w oficjalnych e-podręcznikach dla uczniów szkół średnich z języków obcych, informatyki, matematyki, geografii, biologii, chemii czy fizyki. To kilka tysięcy stron tekstów edukacyjnych stworzonych w latach 2019-2023.

Lubi podróże, nowe technologie oraz muzykę (zwłaszcza rock i smooth jazz). Kocha zwierzęta.

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. audiobook M. Merriday "Adler. Tajemnica zamku Bazina"
  2. AXN Promo
  3. spot JDM Deweloper - Chojnów Park

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama