Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Rafał Żygiel ukończył Zarządzanie na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, gdzie rozpoczął również studia doktoranckie w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.
Jako dziecko marzył by zostać muzykiem. Szkoły muzyczne towarzyszyły mu od 7 roku życia przez kilkanaście kolejnych lat. Jest także absolwentem technikum o profilu elektronicznym, a wszelkie nowinki technologiczne do dziś są jego pasją. Właśnie w technikum postanowił połączyć teorię z praktyką w rozpoczynającej swoją działalność lokalnej rozgłośni radiowej (Radio Bielsko). Początkowo jako producent reklam i jingli oraz technik odpowiadający za system emisyjny. Po kilku miesiącach awansował na stanowisko dyrektora technicznego i prowadzącego cykliczne programy w tej stacji.

Jako prezenter i dziennikarz pracował kolejno w: Radiu Bielsko, Mega FM (obecnie Radio Expres), RMF MAXXX, RMF FM, Antyradiu, Radiu Zet Gold (aktualnie Melo Radio). Był również dyrektorem programowym Grupy Ad.Point (dziś Eurozet) skupiającej kilkanaście rozgłośni w kraju.
Nagrania lektorskie realizuje od przełomu wieków. Do maja 2016 roku równolegle z prowadzeniem programów radiowych.

Aktualnie praca głosem to główny przedmiot jego zawodowej działalności. Ma prywatne studio w Krakowie. Jako lektor wykonał kilkanaście tysięcy produkcji. Są wśród nich radiowe, internetowe i telewizyjne spoty reklamowe, prezentacje multimedialne, filmy reklamowe, audiobooki, spektakle teatralne, szkolenia, aplikacje mobilne, nagrania telefoniczne, polskie wersje gier komputerowych oraz filmów i seriali telewizyjnych. Użyczał głosu do takich produkcji dubbingowych jak: "Król Szamanów" (m.in. Hao Asakura - główny bohater) - kilkaset odcinków emitowanych w Polsce przez Jetix oraz Polsat, "Szkoła Shuriken", "Dziwne przypadki w Blake Holsey High","Bobobo-bo Bo-bobo" i inne. Jest jednym z dwóch głosów oprawy kanału AXN Black.

Bliskie są mu zagadnienia marketingowe: jest wykładowcą przedmiotów z tej dziedziny na Akademii Górniczo Hutniczej oraz Społecznej Akademii Nauk. Współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami realizując usługi doradcze w tym zakresie.

Lubi podróże, Irlandię, muzykę (głównie smooth jazz, rock), historię (zwłaszcza wszystko co związane ze średniowieczem).

(źródło: materiały własne)

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Splat Film Fest"
  2. reklama "Tesco"
  3. audiobook Marta Merriday "Adler. Tajemnica zamku Bazina"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama