Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Cześć, jestem Miłka i w ostatnim czasie zwariowałam na punkcie czytania. To zupełnie nowy świat dla takich jak ja, którzy na wiele lat ugrzęźli w korporacji. Postanowiłam działać. Dużo ćwiczę. Za mną konsultacje w Akademii TVP i pierwsze demo nagrane w profesjonalnym studiu. Przede mną zaplanowane już warsztaty ze sztuki dubbingu, potem kolejne i z pewnością mnóstwo pracy, ale już teraz zależy mi na Waszej ocenie i krytyce, dlatego bardzo proszę - przesłuchajcie moje próbki i komentujcie.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (6)

2018-08-22 Przemysław Strzałkowski

Na każdym zebraniu ktoś musi zacząć ;)

Ma Pani moim zdaniem potencjał w głosie, bez problemu się go przyswaja (zwłaszcza w próbce nr 2). Reszta to warsztat, nad którym zawsze można popracować. A że deklaruje Pani chęć rozwoju - widoki są niewykluczone.

Czasem warto stawiać więcej kropek w narracji, nie lecieć zbytnio na "zawieszkach". Inaczej tekst brzmi chwilami nieco dziennikarsko, "newsowo" (jak w próbce 1). A to nie sprzyja zaczarowaniu słuchacza.

Natomiast fajnie idzie Pani w stronę owego zaczarowania w próbce drugiej... Jest trochę na uśmiechu, z ciepłem w głosie (odpowiadającym tematowi), miło się słucha. Również dlatego, że dykcja w próbce 2 wydaje się być najlepsza.

Oczywiście wymowa to rzecz możliwa do poprawiania, tembr głosu - już nie. A tembr jest! Czyli punkt wyjścia mamy :) Z mojej strony na gorąco: zdarzają się zaseplenienia (np. "miejscu"). Bywa, że dziwnie wybija się "r". I warto pilnować, by nie "skracać" słów (nie przyspieszać na nich w nieco niekontrolowany sposób - słychać wtedy, że nie było to celowe interpretacyjnie, a słowo jest "zjedzone").

Jeśli się Pani powiedzie w lektorstwie - czego życzę - to np. czytanie filmów doprowadzi Panią z powrotem do... korpo (tv). Żart, rzecz jasna. Bo to będzie już kontakt z korpo na całkiem innej zasadzie.

Powodzenia!

 

2018-08-22 Bogusia

Panie Przemysławie, ogromne dzięki za tak obszerną analizę, biorę do serca wszystkie wskazówki. A to, że być może nabrał Pan nawet ochoty na zjedzenie soczystej wiśni z próbki nr 2, daje mi dodatkową energię do działania :) Pozdrawiam serdecznie.

2018-08-27 tomekb

Mnie się podoba. Ciekawy tembr, ładny przyszept ( w ostatniej próbce). Chyba coś z tego może być. Trzeba pracować nad oddechem, bo czasami słychać, że gospodarka powietrzem szwankuje + szlifowanie dykcji + więcej różnorodności i odwagi w interpretacji (te pytania w próbce 1 są słabe, mało intrygujace). Ale rokowania są dobre :) Ćwicz bo warto! Powodzenia!

2018-08-27 Bogusia

Bardzo dziękuję! Każda uwaga jest dla mnie na wagę złota :) Serdecznie pozdrawiam!

2018-11-15 me_wash

Chciałbym coś dodać, ale chyba już wszystko zostało powiedziane, tudzież napisane. Powodzenia! :)

2018-11-15 Bogusia

:) mimo wszystko, dzięki za zainteresowanie! Pozdrawiam serdecznie

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama