Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Michał Borejko - absolwent Politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Dziennikarz telewizyjny, autor programów, producent, prezenter, tłumacz. Lektor telewizyjny i radiowy. Od 2009 do 2021 roku głos autopromocji programowej TVN Turbo.

Na rynku lektorskim od 1998 roku. Użyczał głosu w setkach programów telewizyjnych (Discovery, Domo, Kuchnia, National Geographic, Travel Channel, TVN Style, Focus TV, ITV). Dawniej lektor oprawowy kanałów Hallmark Channel, Jetix oraz 13ta Ulica. Od 2009 na stałe obecny w zwiatunach TVN Turbo; współpraca trwała do marca 2021 roku.

Był lektorem w programie „Apetyt na miłość" (TVN Style) i "Miłość w rytmie disco" (Polo TV). Nagrał dziesiątki reklam radiowych, telewizyjnych i kinowych (m.in. Festival Open'er, Knorr, Jaguar, Land Rover, Altra, Lacallut, Krakow Live Festival, L'oreal).

Żadnej pracy się nie boi. Wierzy w życzliwość i współpracę. Dusza towarzystwa - uwielbia gotować i biesiadować w gronie przyjaciół. W wolnych chwilach czyta, chodzi do kina, teatru i filharmonii, podróżuje oraz biega z psem. Miłośnik muzyki różnej - od renesansowej do elektronicznej.

 

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Open'er Festival"
  2. zwiastun programowy TVN Turbo
  3. fragm. filmu dokumentalnego "Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama