Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Jarosław Dubaniewicz wykształcenie wyższe zdobył w SGH/SGPiS i na Uniwersytecie Warszawskim.

Mikrofon poczuł w młodości - grając amatorsko na gitarze i śpiewając, a jako lektor zaistniał po raz pierwszy zastępując w spotach reklamowych takie sławy jak Lucjan Szołajski i Krzysztof Świętochowski. Jednak prawdziwe czytanie zaczęło się od audiobook’ów dla dzieci. Dość szybko jego głos zaczął pojawiać się w spotach reklamowych, filmach promocyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych.

Zaczął również czytać w filmach popularno-naukowych i przyrodniczych dla kanałów m.in. Discovery, National Geographic i Animal Planet.  Praca reżysera sprawia, że z łatwością „autoreżyseruje” swoje zadania lektorskie, osiągając właściwą interpretację i klimat czytanych tekstów. Szerokie spektrum dokonań lektorskich obejmuje także czytanie poezji.

„Zawsze patrz na jasną stronę życia” – to piosenka i motto, którym stara się poruszać na fali życia. Oglądanie filmów, robienie filmów i dobra muzyka to jego hobby i pasje. Jego wzory lektorskie to m.in. Krzysztof  Wakuliński i Adam Ferency. Początkującym lektorom radzi jak najmniej maniery, a jak najwięcej wyobraźni i pracy nad doskonaleniem swych umiejętności.  Uwielbia czytać teksty bogate w treści i piękne stylistycznie. W pracy ceni dokładność, rzetelność i dobrą organizację.

(źródło: materiały własne)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Jarosław Dubaniewicz – Musiałem przecierać nowe ścieżki

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Milka"
  2. fragm. filmu "Cofając czas"
  3. reklama "Mola"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama