Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

"Mała księżniczka" to powieść o mądrej i dzielnej małej kobiecie, napisana przez zdolną pisarkę... i nagrana przez dziewiętnaście utalentowanych kobiet o pięknych głosach. Czego chcieć więcej? Niech żyją kobiety!

To już jedenasta lektura nagrana zdalnie w ramach projektu "Nasze Czytanie", dzięki któremu młodzież poznaje pełne wersje dzieł z kanonu lektur, zamiast z obowiązku zaspokajać wiedzę za pomocą streszczeń. Inicjatywa ma charakter non profit. Pomysł polega na tym, że zainteresowani dostają po jednym rozdziale książki, który nagrywają i wysyłają do Fundacji. W ten sposób audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem.

Kto był motorem całego pozytywnego zamieszania? - Pomysł "kobiecego audiobooka" wyszedł od naszej koleżanki Anny Tekli Witoszek, która dzielnie wymienia korespondencję z lektorkami i lektorami, a ponadto przesłuchuje wszystkie nadesłane nagrania. Było tego już wiele godzin i gigabajtów! - wyjaśnia wiceprezes Fundacji Słowo i Kropka Paweł Wódczyński.

Anna Tekla Witoszek (fot. Maciej Rolnik)

Udział w nagraniu wzięły Panie:

Klaudia Bełcik
Nicoletta Dragon
Urszula Feluś
Aneta Janowska
Małgorzata Kierat
Joanna Kołaczkowska
Ada Kornecka
Agata Krawczyk
Iga Krzaczyńska
Marzena Lewandowska
Irena Lipczyńska
Jagoda Małyszek
Jaśmina Markiewicz
Anita Maroszek
Małgorzata Nadwadowska
Aleksandra Pustoła
Magda Spiczonek
Joanna Śpiechowicz
Wioleta Zalewska

 

Przypomnijmy, że w projekcie "Nasze Czytanie" mogą brać udział zarówno zawodowcy, jak i zaawansowani amatorzy, a pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Nasze Czytanie na YouTube.

Jeżeli chcecie wesprzeć działania Fundacji finansowo, możecie to zrobić poprzez Patronite. A jeśli chcecie dołączyć do nagrania kolejnego audiobooka, wyślijcie zgłoszenie na: kontakt@fundacjakropka.pl

Naszą redakcję niezmiennie cieszy, że udział w nagraniach często biorą ochotnicy, którzy swego czasu zgłosili się do działu Próba mikrofonu i mają w nim aktywne wizytówki. Trzymamy kciuki za Wasz rozwój!

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama