Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Google Maps bez głosu polskiego lektora. Zastąpiła go maszyna
Autor: Wirtualnemedia.pl
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/google-maps-bez-glosu-polskiego-le...
Data publikacji: 26.05.2020

Wczoraj poinformowaliśmy, że Jarosław Juszkiewicz, który przez ponad dekadę użyczał głosu polskiej nawigacji Google Maps, po zastąpieniu go przez maszynę opublikował na YouTube pożegnalny film.

Kilka godzin później Wyborcza.pl Katowice napisała: "Katowiczanina właśnie zastąpił komputer", a dziś wzmiankę o decyzji Google opublikował portal Wirtualnemedia.pl:

"Aplikacja geolokalizacyjna Mapy Google jest dostępna w Polsce od 2008 r., od początku na tej platformie głosu przy nawigowaniu do wybranego celu użyczał Jarosław Juszkiewicz, lektor i dziennikarz Radia Katowice. /.../ Teraz w polskiej wersji Google Maps wprowadzono zmianę. Głos Juszkiewicza został usunięty, o czym dziennikarz poinformował oficjalnie na swoim profilu w serwisie Facebook oraz na kanale na platformie YouTube" - czytamy w artykule portalu.

 

"Lektor z dystansem odniósł się do zmiany dokonanej w polskiej wersji Map, w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim przyznał, że prędzej czy później tego właśnie się spodziewał. /.../ Lektor pozostaje w Yanosiku. Po opublikowaniu informacji o końcu współpracy z Google Maps przez Juszkiewicza wielu użytkowników Facebooka nie kryła swojego rozczarowania decyzją podjętą przez amerykański koncern" - dodają Wirtualnemedia.pl

Komentarze pod naszym postem na Facebooku zwiastującym publikację "1:0 dla sztucznego głosu" brzmią właśnie tak:

Alek Pawlikowski Priv Biedni są ci użytkownicy.

Chester Miloszowski Żaden syntezator nigdy nie odda duszy człowieka. Nawet w komunikatach nawigacji, które mogłoby się wydawać jej nie eksponują. Jak się okazuje, wprost przeciwnie!

Joanna Jakuszyk Jednak przyjemniej słyszeć naturalny, niż sztuczny głos...!

Tomasz Bartos Może rynek wysyci się automatem i potem się okaże, że każdy ma ten sam głos swojego brandu. W końcu zacznie to przeszkadzać nawet tym malutkim.

Marek Lubner Ale czemu? Koszty...., konieczność edycji tych plików...

Marcin Sołtyk Straszny jest ten syntezator! Pozdrawiam p. Jarosława Juszkiewicza

Jarek Dubaniewicz Już dawno mówiłem, że krzywa poziomu ludzi marketingu niestety zniżkuje i co gorsza - dotyczy to także dużych, znanych korporacji. Dlaczego tak się dzieje? Wiem, lecz nie wypowiem się.

Marcin Weksej Dzisiaj wyłączyłem ten sztuczny głos ... dramat !!!

 


Ton komentarzy pod facebookowym postem Wirtualnemedia.pl jest podobny:

Adam Chyła Pozdrawiam Pana lektora i już tęsknię za jego głosem. Automat brzmi fatalnie. Google serio Was nie stać, musieliście?

Michał Wasilewski Musiałem wyłączyć głos w nawigacji.

Małgorzata Górecka Jak ostatnio jechałam autem, to myślałam, że mi się coś przestawiło. Koszmarny jest ten nowy głos. Brrr. Wielka szkoda. Może czasem sobie zaklęłam jak mi kazało skręcić w lewo, a nie było gdzie, ale głos był przyjemny.

Przemysław Kilian Nie da się słuchać tej maszynki. Firmy powinny myśleć jak włączyć do pracy więcej ludzi, a nie ich zastępować.

Piotr Czarzasty Automat jest straszny. Zaczynam się zastanawiać nad zmianą nawigacji...

Karol Włoszczyk Mieli lektora to wymienili na program. Trochę to słabe.

Olga Złotnicka Zgadzam się. Automat fatalny. Protestuję przeciwko tej zmianie.

Ola Przybylek Najgorsza decyzja Google Maps.

 


Po komentarzu i filmie Jarosława Juszkiewicza widać, że sam zainteresowany podchodzi do sprawy ze zdrowym dystansem. Jednak reakcje użytkowników Google Maps dadzą, być może, koncernowi oraz jego potencjalnym naśladowcom do myślenia.

Przypomnijmy jedną z opinii:

 

 

oprac. polscylektorzy.pl

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama