Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Olga Pastuszka pracuje przed mikrofonem od kwietnia 2004 roku. Była głosem Radio Planeta FM (2011-2013), EuroZET (2011-2013), Viacom (2013–2015) oraz Comedy Central Polska (2013-2015). Od 2014 roku nagrywa dla Polskiego Radia. Wspólnie z Danielem Pachelskim użyczyła głosu do oprawy dźwiękowej nadawanego w technologii cyfrowej Polskiego Radia 24.

Ponadto nagrywa reklamy, filmy dokumentalne, reportaże, audiodeskrypcje, dubbing do bajek i gier komputerowych, systemy IVR, prezentacje multimedialne, audiobooki, materiały szkoleniowe oraz głos do nawigacji i urządzeń medycznych. Realizuje wokalne projekty muzyczne. Współpracuje z Radio Kolor 103 FM, Radio ESKA, RMF FM oraz Faktorią Lektorską Mikrofonika.

Na stronie Olgi Pastuszki czytamy: "Od wielu lat w zawodzie lektorki radiowo-telewizyjnej, od czasu do czasu w roli wokalistki i aktorki dubbingowej. Zakochana w swoim zawodzie od zawsze bez opamiętania i nie od dziś ze szczerą wzajemnością.
Codziennie staram się zasłużyć na miano lektorki "uniwersalnej" mierząc się z każdym wyzwaniem, jakie stawia przede mną konkretny scenariusz i niejeden mikrofon. Lubię  wyzwania! Ale w przeciwieństwie do poszukiwaczy wyzwań ekstremalnych, szukam ich jedynie przed mikrofonowym sitkiem..."

Wśród licznych hobby lektorki znajduje się m.in. śpiew (głównie wokalizy), realizacja dźwięku, projektowanie wnętrz, fotoedycja i grafika.

(źródło: olenieczek.wixsite.com, sdps.pl, goldenline, facebook.com, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot Hortex "Czy matka natura ma lodówkę"
  2. film "Od 100 lat jest KUL"
  3. zwiastun "Między piętrami" Comedy Central Family

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama