Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Pożegnanie polskiego głosu Google Maps
Autor: Jarosław Juszkiewicz
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xvVhq0_ZbgA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR...
Data publikacji: 25.05.2020

Wszystko się zmienia, ale wolimy informować Was o zmianach na lepsze, a nie gorsze. Niestety, nie tym razem. Wielu kierowców było zdumionych w ostatnich dniach, słysząc w Google Maps zamiast znanego głosu Jarosława Juszkiewicza - automat.

A kilka godzin temu lektor zamieścił na YouTube pożegnalny film, w którym pokazuje, jak znajdować kierunki świata...


Coraz częściej w branży zdarzają się rozważania: czy sztuczny głos będzie miał ostatnie słowo? Decyzja Google o zamianie żywego człowieka na automat nie wygrywa jeszcze wojny na korzyść automatu, ale niewątpliwie jest ważnym i znamiennym przyczółkiem.

Dlatego pożegnalne słowa Jarosława Juszkiewicza nie napawają optymizmem: "Uśmiechnijcie się cudnie i wspomnijcie faceta, który mówił Wam: kieruj się na południe."

Historię "głosu z Googla" przybliża m.in. artykuł "Na pewno znasz ten głos", który swego czasu udostępniliśmy za Wyborcza.pl.

 

oprac. polscylektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama