Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Zofia Zoń zadebiutowała w filmie "Afonia i pszczoły" (reż. Jan Jakub Kolski), a w teatrze w spektaklu "Trzy siostry" (reż. Ewelina Pietrowiak). Jest aktorką znaną m.in. z filmów "Proceder", "Drzazgi" i "Zgoda", a także seriali "Zakochani po uszy", "Wojenne dziewczyny" czy "Papiery na szczęście".  

W 2013 roku otrzymała Nagrodę Kulturalną TEMI im. Bogdana Wojtowicza za reżyserię spektaklu "Tlen" w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w którego zespole pracowała w latach 2012-2014. Ponadto gościnnie występowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego wyreżyserowała spektakl "Bez czułości" Claire McIntyre.

Wyróżniona Nagrodą Indywidualną za rolę Marilyn w sztuce "Jednoręki ze Spokane" w reż. Zbigniewa Brzozy podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia (2012) oraz nagrodą za najlepszą rolę żeńską w "Historii kobiety" podczas 5 Festival International de Cinema et Memoire Commune in Nador w Maroko.

Pracowała w Akademii Multi Art i Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, wykładała także w Szkole Aktorskiej SPOT (zajęcia z monologu). Prowadzi regularne zajęcia z improwizacji aktorskiej w krakowskiej szkole tańca "Kontakt. Przestrzeń ruchu, tańca i muzyki”.
- Jestem pasjonatką improwizacji aktorskiej, którą stale pogłębiam i wykorzystuję w swojej pracy z ludźmi, a także we własnym rozwoju zawodowym i osobistym. Interesuje mnie psychologia holistyczna, pogłębianie swojej świadomości poprzez sesje relaksacyjne, lubię odkrywać nowe, muzyczne brzmienia, cieszy mnie ruch naturalny, a nade wszystko fascynuje mnie obserwacja ludzi - mówi o sobie.

- Dzisiaj, w miejscu w którym jestem ze sobą, chcę pracować z osobami, które są gotowe na zmiany, które pragną przekroczyć swoje ograniczenia powodujące zastój w relacjach osobistych i zawodowych, które chcą poznać skuteczne sposoby komunikacji, odkrywając swoje talenty, które łakną nowych rozwiązań dla swoich działań, które chcą wkroczyć na nowe ścieżki, które chcą spojrzeć głębiej i przeobrazić ważny obszar życia. /.../ W swojej pracy używam niesztampowych i kreatywnych narzędzi, które przeobrażają sposoby myślenia, działania, relacje z ludźmi, nastawienie do życia - pisze jako trenerka rozwoju osobistego na swojej stronie "Otwieralnia Zofii Zoń - Autentyczna Marka Osobista".

Od wielu lat pracuje również jako lektorka. Czyta audiobooki (m.in. dla Audioteki), nagrywa narracje oraz spoty reklamowe. Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika.

(źródło: materiały własne, filmpolski.pl, encyklopediateatru.pl, e-korepetycje.net, kontaktprzestrzen.pl, cinemobile.pl, facebook.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "T-Mobile na kartę"
  2. fragment narracji
  3. spot "Centrum - kompletne od A do Z"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama