Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Beata Kłos z mikrofonem pracuje od zawsze. Śpiewała już w dzieciństwie. Poza lektorstwem "stara się umilać ludziom czas" - jak mówi - jako wokalistka i konferansjerka. Z powodzeniem, bo po drodze blisko trzydziestoletniej przygody wokalnej nagrała płytę i trzy clipy.

By zostać lektorką, zdecydowała się na przeprowadzkę. Po znalezieniu odpowiedniego lokum do wygłuszenia wytrwale wysyłała demówki. Upór się opłacił: współpracuje dziś z wieloma bankami głosów (m.in. Mikrofonika), domami produkcyjnymi i stacjami radiowymi. Jest jednym z głosów reklamowych RMF FM. Do radia ma sentyment, bo swego czasu prowadziła własne programy.

Uwielbia narrację i czytanie niskim, ciepłym głosem, ale potrafi też zagrać małą dziewczynkę. Niektóre z najbardziej znanych produkcji z jej udziałem to reklama Ibufenu i ogólnopolskie spoty miesięcznika Cztery Kąty. "Trochę tego już było, więc zwyczajnie nie pamiętam, w ilu produkcjach użyczałam głosu" - wyznaje.

Ceni sobie uczciwość i prawdomówność. Największa wada tej pracy to - jej zdaniem - nagrywanie zleceń na tzw. cito.

 

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Maryla Rodowicz - Jest cudnie"
  2. fragm. narracji "Woda"
  3. reklama "Enya"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2020-02-04 "SŁAWOMIR"

Piękny głos przyrodniczy...dla mnie rewelka !!!
Kilka nagrań publicznych i widzowie przyzwyczają się do nowego głosu np. w BBC i National Geografic.
P. Beato SZACUN ode mnie !!!

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama