Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Maciej Jabłoński od 1999 roku pracował w Wizji Sport jako reporter i wydawca magazynów koszykarskich. Od 2001 był wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych w TVN24 oraz (przejściowo) lektorem autopromocji w TVN Turbo.

Od stycznia 2006 roku związał się ze stacją TVP Sport. Prowadził Wiadomości Sportowe w TVP 1 oraz Sportowy Wieczór i Sportową Niedzielę w TVP Sport i TVP Info. Gospodarz studia olimpijskiego Pekin 2008, Londyn 2012, Soczi 2014, a także reporter na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Prowadzący Sport Telegram w TVP2 i serwisy sportowe w TVP Info oraz prezenter i reporter podczas transmisji sportowych na antenach TVP. W 2008 roku otrzymał nagrodę dla Najlepszego Dziennikarza Sportowego Roku.

Jako lektor ma na koncie reklamy radiowe i telewizyjne, filmy (m.in. dla Discovery, National Geographic, Netflix, Fokus TV, HBO), materiały multimedialne oraz audiobooki (pozycje w Audiotece, Storytel i Empik). Głos promocyjny Warner Music Poland i TVP Sport. Nagrywa w studiach na terenie Warszawy lub we własnej kabinie. Udziela się również w dubbingu (gry komputerowe, filmy animowane - m.in. dla Baby TV, Canal Plus, TVP ABC).

Prowadzi indywidualne i grupowe szkolenia głosu oraz zajęcia w Akademii Telewizyjnej TVP. W warszawskim Studio Praga od lat odbywają się warsztaty lektorskie I, II i III stopnia jego autorstwa. Jest członkiem Komisji Karty Ekranowej.

- Głos jest najważniejszym narzędziem komunikacji. Nieprzyjemna barwa, zła dykcja, brak logicznego akcentu czy niewłaściwe tempo mówienia, potrafią zepsuć przekaz i pozostawić złe wrażenie. Dlatego warto się doskonalić, by umiejętnie wykorzystywać głos nie tylko w pracy zawodowej - pisze o swoich warsztatach.

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzy zespół Pola Jazz Trio / Pola Jazz Quartet, w którym śpiewa oraz gra na klarnecie i saksofonie altowym.

Od stycznia 2024 roku jest prezenterem programu "Info Poranek" w TVP Info. - Jak dobrze wrócić na antenę. Jak dobrze, że ktoś Cię chce, traktując Twoje doświadczenie jako coś bardzo pozytywnego, a nie jakbyś był zepsutym, starym owocem. I najważniejsze; jak dobrze wrócić w znane miejsce, którego nie trzeba się wstydzić! - napisał w mediach społecznościowych.

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Maciej Jabłoński - Mój uczeń wygrał ze mną casting

 

(źródło: mjlektor.pl, wikipedia, materiały własne, facebook.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Agata Meble"
  2. fragm. audiobooka "Śmierć frajerom" G.Kalinowskiego
  3. reklama "Ikea Metod"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama