Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Piotr Bąk w latach 1978-1980 studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Związany z teatrami im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (1980-81), Syrena w Warszawie (1982-83), Powszechnym w Radomiu (1984-88) i Narodowym w Warszawie (1988-90). Od roku 1990 aktor Teatru Polskiego w Warszawie. Laureat wyróżnienia za rolę Tyrrela w "Ryszardzie III" na XXXIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (1994). Szerszej widowni znany z ról w wielu popularnych serialach, spektaklach telewizyjnych oraz filmach fabularnych.

Lektor z bogatym doświadczeniem dubbingowym, wykorzystywanym przede wszystkim w grach komputerowych. Z tą specjalnością związany praktycznie od początku, pierwsze wirtualne postacie dubbingował już w 2000 roku. Znajdziemy go w obsadzie największych produkcji, takich jak seria Gothic (od 2001), Wiedźmin (od 2007), Mass Efekt (2008) czy God of War (2010). Ogromny dorobek w tej dziedzinie i role w najpopularniejszych tytułach przyniosły mu uznanie wśród graczy. W 2010 roku w plebiscycie Decybele serwisu DubScore.pl w głosowaniu internautów uznany za najlepszego lektora dubbingującego postać nieludzką (rola Kronosa w God of War III).

Na swoim koncie ma również wiele reklamówek, dżingli oraz audiobooków. Był głosem tygodnika „Przyjaciółka" oraz Radiostacji. Udzielał głosu w wielu spotach radiowych i telewizyjnych m.in. OBI, Beverly Hills, Opokan (w tej reklamie również jako aktor). Od 2020 roku współpracuje z bankiem głosów Mikrofonika.


(źródło: wikipedia.pl, filmweb.pl, filmpolski.pl, gameplay.pl, dubscore.pl, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. gra "Dragon Age: Początek" (jako Stary dąb)
  2. fragm. reklamy "Opokan"
  3. fragm. audiobooka "Złodziejka książek" M. Zusak

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama