Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Sławomir Pacek po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w latach 1990-1995 występował w stołecznym Teatrze Nowym, później podpisał kontrakt z Teatrem Scena Prezentacje. Od 1997 roku związany jest z Teatrem Powszechnym. Ma na swoim koncie szereg ról w spektaklach. Występował m.in. u Adama Hanuszkiewicza (tytułowy „Czupurek”, Merkucjo w szekspirowskim "Romeo i Julia", "Dozwolone od lat 16-tu" jako Pan Tadeusz, „Wyzwolenie”, "Ubu Król, czyli Polacy"), Mai Komorowskiej („Ostatnia ofiara” jako Wadim Grigoriewicz Dulczyn), Gabriela Gietzkyego (tytułowy szekspirowski „Koriolan”), jak i w seansach teatru TV stworzonych pod kierunkiem Olgi Lipińskiej, Andrzeja Łapickiego, Agnieszki Glińskiej, Stanisława Różewicza i Władysława Kowalskiego.

Na wielkim ekranie zadebiutował w 1989 roku jako Kowalczyk "Donos" w filmie "Ostatni dzwonek". Zazwyczaj gra role drugoplanowe, epizodyczne, jak np. w "Kilerze" jako policjant z konwoju lub w "Poranku kojota" jako kandydat do roli twardziela - gangstera. Inne produkcje kinowe w których brał udział to np. "Pitbull", "Czas Honoru" i "Siła Wyższa".

"Traktuję aktorstwo zadaniowo. Tak widzą mnie reżyserzy, takie polecają mi zadania, a ja wykonuję je najlepiej, jak potrafię. Nie obrażam się, bo z tymi często głupowatymi postaciami można naprawdę sporo dobrego zrobić."

Ceniony aktor radiowy. Ma na swoim koncie ponad 50 słuchowisk. Sławomir Pacek zajmuje się również dubbingiem w animacjach, m.in. użyczył głosu Walecznemu Reniferowi w "Rudolfie czerwononosym" oraz Sidowi w filmie "Wpuszczony w kanał". Dubbinguje również gry komputerowe. Usłyszeć go można w takich produkcjach, jak: "Wiedźmin", "Diablo III", czy też "Mass Effect".

(źródło: wikipedia.pl, encyklopediateatru.pl, materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Tesa"
  2. fragm. audiobooka "Historia tysiąca lęków" T.Kozłowskiego
  3. fragm. serialu "Ruby Gloom" (jako Czaszka)

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama