Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Jarosław Budnik w 1996 ukończył studia na warszawskiej PWST. Od dwóch dekad nieprzerwanie można go usłyszeć na antenach najpopularniejszych polskich stacji radiowych. Użyczył głosu w kilkudziesięciu filmach fabularnych, dokumentalnych, przyrodniczych i serialach telewizyjnych, m.in. dla stacji MTV, Discovery, ESPN, Extreme Sports, Polonia 1, BBC, TV4. Nagrał kilkaset odcinków programów cyklicznych dla stacji MTV i Discovery, m.in. "Pimp my ride", "Brainiac", "Miami Inc. Studio Tatuażu", "Master Chef UK" i "Master Chef Australia", "Next", "Króliczki Playboy'a", "Wipe out", "Iron Chef". Wystąpił w teledysku zespołu Power Play "Jaki Ty naprawdę jesteś" i spocie reklamowym leku na zgagę Ranigast Max. Podkłada głos w serialach dla dzieci - w Pokémonach (James) czy Yu-Gi-Oh! (Maksimilion Pegasus).

 

 Od 2004 do 2009 roku był dziennikarzem Radia Zet. Prowadził (z Markiem Starybratem) poranny program Radia Zet "Dzień dobry bardzo". W lipcu 2009 Radio Zet zdecydowało się zakończyć współpracę z prezenterem, z powodu kontrowersyjnych politycznych żartów duetu, które budziły protesty polityków. Pytany o nie Mateusz Kirstein, ówczesny redaktor naczelny Radia Zet, zapewnia, że zarzuty parlamentarzystów nie miały żadnego wpływu na zwolnienie prezentera. Od grudnia 2009 związał się z Radiem Złote Przeboje. Początkowo był gospodarzem pasma popołudniowego, a od marca 2011 roku współprowadził poranny program "Złote Przeboje na Dzień Dobry" (do czerwca 2012 z Moniką Richardson, od września 2012 z Piotrem Jaworskim, a od września 2016 do czerwca 2017 z Agnieszką Kasprzyk). Od października 2017 prowadzi weekendowy program "Leniwy poranek" w Meloradiu. Był jednym z gospodarzy porannego programu TVP2 "Pytanie na śniadanie".

 

Jest autorem scenariuszy filmów fabularnych, dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych. Mąż aktorki Jowity Budnik. Jak powiedział w jednym z wywiadów: "Dla mnie wstać o 4.44 to nie problem. Trzy czwórki na ekranie wyglądają tak, że się uśmiecham do telefonu. Od wiosny unosi mnie fala entuzjazmu."

 

Od 3 września 2020 roku zasiada w Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej (SLRP).

 

(źródła: wikipedia, gala.pl, jarekbudnik.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Pokémon" (jako James)
  2. fragm. audiobooka "Przedwiośnie" S.Żeromskiego
  3. fragm. filmu promocyjnego "Radków i okolice"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama