Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Barbara Kałużna podczas edukacji w V Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach równolegle kontynuowała naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Gliwicach – w klasie wokalu (1991-1993). W 1998 r. ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Wcielała się w postacie filmowe, m.in.: Agnieszki Świątek z serialu Pierwsza miłość czy też Basi Olbrycht z filmu Sfora, jest także znana z roli mecenas Ewy Galasik w serialu Samo Życie i Anity - dyrektorki szkoły w serialu Złotopolscy. Jeszcze w trakcie studiów w Akademii Teatralnej zagrała w teatrze TV w spektaklu Fizjologia małżeństwa wg Honoriusza Balzaca u boku Krystyny Jandy. Otrzymała nagrodę im. A. Nardellego za najlepszy debiut teatralny – rolę Kobiety C w spektaklu Trzy wysokie kobiety E. Albee’go w 1999 r.

W latach 1998-2005 występowała na scenie Teatru Nowego w Poznaniu, na którego deskach brała udział także w programach kabaretu RAZ. Od sezonu 2005/2006 współpracowała z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, a w listopadzie 2006 debiutowała na scenie Teatru im. J. Osterwy w Lublinie rolą Maryny (w przedstawieniu wystawionym w 100 rocznicę premiery lubelskiej Wesela Stanisława Wyspiańskiego). W sezonie teatralnym 2007/2008 debiutowała na scenie stołecznego Teatru Komedia w spektaklu Fredro dla dorosłych mężów i żon.

Zajmuje się z powodzeniem dubbingiem - w filmach animowanych (jak Po rozum do mrówek, czy Rodzinka Robinsonów), a także w grach komputerowych Wiedźmin czy też Mass Effect. Użycza również często swego charakterystycznego głosu w spotach reklamowych w radiu i telewizji. Uczestniczyła w kampanii reklamowej Federacji Konsumentów  („Dobrze znać swoje prawa, prawda?"), była twarzą sesji reklamowej dla tygodnika Pani Domu. Wzięła udział w cyklu programów edukacyjnych przygotowanych przez firmę Headlines dla TVP - jako pani Kasia.

Natomiast od 2018 roku wraz z Jarosławem Boberkiem nagrywa spoty do kampanii reklamowej Media Expert (Barbara i Marian).

(źródło: filmweb, wikipedia, materiały własne)

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Przeczytaj nasz wywiad z cyklu Bliżej mikrofonu: Barbara Kałużna – W przyszłym życiu będę chudą, zimną suką

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. gra "Wiedźmin 2-Zabójcy królów" (jako Ves)
  2. fragm. filmu "Skubani" (jako Tatanka)
  3. gra "League of Legends" (jako Ashe, Lodowa Łuczniczka)

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (2)

2013-03-13 julia2

A w Mini,mini tez podstawia głos....

2019-05-30 tomekb

Super głos i super kobitka :)

 

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama