Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Wojciech Krzysztof Gąssowski (urodzony 7 kwietnia 1939 roku w Warszawie) - lektor, spiker i dziennikarz. Wieloletni współpracownik Polskiego Radia i jego były Pełnomocnik Zarządu. Członek komisji do spraw Karty Mikrofonowej Polskiego Radia oraz laureat „Złotego Mikrofonu” Polskiego Radia.

Dziennikarz i komentator dokumentu filmowego, lektor wielu filmów oraz programów radiowych i telewizyjnych. Szanowany wykładowca retoryki, techniki i estetyki żywego słowa. Działacz Klubu Publicystyki Kulturalnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Varsavianista; autor wielu opracowań i scenariuszy o Warszawie.

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. filmu dokumentalnego "Na skraju lasu"
  2. fragm. filmu dokumentalnego "Żołnierze wyklęci"
  3. fragm. audiobooka "Kuszenie" A.Rice

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (1)

2018-09-25 adam

Głos Pana Wojciecha podziwiam i uwielbiam od najmłodszych lat. Wystarczyły trzy sekundy bym się "uzależnił". Jest moim ulubionym "głosem" filmów dokumentalnych. Może to moja stronniczość, ale uważam, że każdy dokument okraszony Pana głosem jest o 100% ciekawszy, wciągający, hipnotyzujący tembrem, niczym najwspanialszy koncert jazzowy w klimatycznej knajpce z ukochaną...

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama