Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Cezary Ilczyna już w liceum użyczał głosu do różnych audycji, potem jako student w Radio Wrocław. Najbardziej znaną jego produkcją jest inscenizacja na żywo Bitwy pod Grunwaldem. Natomiast niemiło wspomina komentarz do pewnego filmu amerykańskiego, komentarz był źle przetłumaczony i miał za dużo słów. Głos najchętniej podkłada w scenkach i wie, że nigdy nie weźmie udziału w reklamie partii, której nie popiera. Współpracuje m.in. z bankiem głosów Mikrofonika.

Jego pasją i ucieczką od codzienności jest teatr. Natomiast w wolnych chwilach: jazda na rowerze, górskie wędrówki,  jazda konna i fotografia. Nie wierzy w przeznaczenie. Lektorskim wzorem są dla niego Jan Suzin i Krzysztof Świętochowski. Najbardziej lubi pracować przy mikrofonie Neumann TLM 103, a gdyby mógł wybrać bohatera, któremu by podkładał głos, byłby to ED – koń, który mówi. Nie chce wymieniać ćwiczeń dla lektora, bo jest ich za dużo, ale początkującym radzi, żeby nie naśladować zmanierowanych lektorów, najlepiej stworzyć własny styl.

Uczciwość, solidność i dokładność to wartości, którymi kieruje się w życiu, a od współpracowników wymaga lojalności i sumienności. Gdyby nie był tym, kim jest, najprawdopodobniej zostałby reżyserem dźwięku.

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. udźwiękowienie strony "medianawigator.com"
  2. fragm. prezentacji "Isover"
  3. reklama "Oknal"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama