Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Anna Kerth kojarzona jest powszechnie z ról w serialach fabularnych („Na Wspólnej”, "Na dobre i na złe", „Prawo Agaty”, „Ojciec Mateusz”), ale od 2006 roku uprawia lektorstwo, które z biegiem lat stało się głównym zajęciem. - Zdaje Ci się, że skądś znasz moją twarz. Nie wiesz, że mój głos znasz lepiej - napisała na Twitterze.

Po ukończeniu studiów w latach 2003-2004 występowała w Teatrze im. Siemaszkowej w Rzeszowie (ważniejsze role: Ona w "Audiencji III, czyli Raju Eskimosów" w reżyserii G. Matysika, Wendy w "O mało co" P. Pitery, Ala w "Tangu Mrożka" w reżyserii J. Bunscha oraz Abbie w "Pożądaniu w cieniu wiązów" w reżyserii G. Brala w Teatrze Pieśni Kozła).
Zdobyła Certyfikat ukończenia Intensywnego Kursu dla Aktorów American Conservatory Theatre w San Francisco. Jako jedyna Polka została nominowana do szkockiej nagrody BAFTA New Talent za rolę w filmie „Running in Traffic”.

Pracę głosem rozpoczęła przede wszystkim od słuchowisk i reklam. Słuchowisko "Brzytwy Kata Sellingera" (w reż. Henryka Rozena), w którym wystąpiła,  otrzymało Grand Prix dla najlepszego teatru radiowego na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. W 2014 roku nagrała dla Teatru Polskiego Radia monodram "Dziennik Biurwy, czyli serio jestem normalna" w reżyserii Julii Mark.  

Od 2016 roku nagrywa również audiobooki oraz gry (użyczyła głosu m.in. Penny - jednej z głównych postaci w "Fortnite" - 2017). Audiobooków czyta coraz więcej; w 2020 roku nagrała ich dziewięć, a w samym 2021 już szesnaście. Współpracuje m.in. ze Storytel, XAUDIO, Storyside.

Prowadzi konferansjersko imprezy masowe, eventy i konferencje (m.in. gala Fundacji Jaśka Meli, inauguracje Festiwali Szekspirowskich). Od 2014 roku udziela się również jako life coach; jej autorska metoda pracy z ciałem i umysłem pomaga utrzymać balans oraz wewnętrzną siłę.

Prywatnie lubi podróże i taniec, a odstresowuje ją pieczenie ciast i ciasteczek własnego pomysłu.

(źródło: materiały własne, filmpolski.pl, filmweb.pl, wikipedia.org, twitter.com, comucomu.pl, sfp.org.pl, storytel.com, encyklopediateatru.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. mix spotów reklamowych 2021
  2. fragm. audiobooka Roselli Postorino "Przy stole z Hitlerem"
  3. fragm. gry "Heroes of the Storm" (jako Kasja - Matriarchini Amazonek)

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama