Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Jarosław Boberek o roli króla Juliana: "to było przekleństwo"! [Andrzej Sołtysik przedstawia]
Autor: TVN Series
Źrodło: https://www.youtube.com/watch?v=mAapxQsvtcM
Data publikacji: 21.03.2017


Właściciel głosu ogromnie popularnego w polskim dubbingu znany jest jako tytan pracy. Czy dba jakoś specjalnie o swoje narzędzie? Niezwykle pragmatyczne podejście ujawnia przy okazji rozmowy o roli króla Juliana i popularności piosenki "Wyginam śmiało ciało". Na chorowanie po prostu nie ma czasu... To - z pozoru żartobliwe - stwierdzenie ma oczywiście w lektorskim fachu głębszy sens. Nie można pozwolić sobie na umieranie z powodu przeziębienia, bo zlecenia nie poczekają. Trzeba funkcjonować.

Jarosław Boberek mówił już o głosie w wywiadzie dla Onet.pl: "Dbania to na pewno nie ma. Jak mógłbym mówić o dbaniu, skoro go z taką częstotliwością używam? Aktorzy z założenia nie dbają. Gdybym chciał dbać, powiedziałbym: Przepraszam bardzo, muszę teraz zamilknąć, bo dbam o głos, a on musi odpocząć. /.../ Na szczęście my, aktorzy, mamy na tyle wytrenowane głosy, że niczym poważniejszym takie przepracowanie nie grozi. Czasem się śmieję, że posiadamy metalowe struny głosowe". (Onet.pl - Jarosław Boberek: bardzo osobiste kwakanie)

Nie wierzycie, że przesadne dbanie o głos zazwyczaj okazuje się mitem? Zobaczcie, jak w programie "Andrzej Sołtysik przedstawia" znany aktor dubbingowy reaguje na pytanie: Owijasz się szaliczkiem? :)

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama