Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tym razem na warsztat Fundacji Słowo i Kropka oraz nagrywających zdalnie ochotników trafiła niezawodna klasyka, czyli "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej.

 

Jak działa projekt Nasze Czytanie? Zainteresowani dostali tradycyjnie po jednym rozdziale książki, który nagrali i wysłali do Fundacji. W ten sposób - sprawdzony już podczas wielu poprzednich realizacji - audiobook powstaje szybko, a indywidualny nakład pracy nie jest zbytnim obciążeniem.

- Od ponad 2 lat wspólnie ze wspaniałymi ludźmi tworzymy niecodzienne audiobooki; nie zawsze z pomocą zawodowych lektorek i lektorów. Bywa i tak, że w projekcie biorą udział tzw. osoby medialne, które widzą sens w naszych działaniach i czynnie się angażują. Tym razem dołączył Szymon Majewski - mówi wiceprezes Fundacji Słowo i Kropka Paweł Wódczyński.

Warto zatem udzielać się w dobrej sprawie i doborowym towarzystwie, ponieważ Fundacja stawia sobie za cel dostarczanie mądrej rozrywki i podnoszenie kultury słowa. Pełne nagrania lektur szkolnych są bezpłatnie udostępniane na kanale Nasze Czytanie na YouTube.

- Jednym z naszych celów jest propagowanie czytelnictwa. Na naszym kanale można słuchać nagrań absolutnych mistrzów słowa, początkujących lektorów, młodzieży, seniorów, a nawet lokalnych polityków. Tworzymy przestrzeń, w której nie ma niezdrowej rywalizacji, za to jest jeden wspólny cel - miłość do czytania. Z doświadczenia wiemy, że książki są stałe w uczuciach i nigdy nas nie zdradzą - dodaje Paweł Wódczyński.


Głosów użyczyli:

Jakub Urlich
Sylwia Nowiczewska
Krzysiek Buratyński
Robert Fraś
Aleksandra Pustoła
Krzysztof Skrzypek
Patrycja Izabela Strupińska
Krzysztof Baranowski
Olga Żmuda
Marcin Ciborski
Szymon Majewski
Joanna Kołaczkowska

Jeżeli chcecie wesprzeć działania Fundacji finansowo, możecie to zrobić poprzez Patronite. A my - z satysfakcją patronując medialnie wartościowemu projektowi - wypatrujemy jego kolejnych realizacji!

Oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama