Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Górnik, aktor, prezenter. Wiele twarzy Ziemowita Pędziwiatra
Autor: Polskie Radio / zch
Źródło: https://www.polskieradio.pl/9/9122/Artykul/2695784,Gornik-aktor-prezente...
Data publikacji: 13.03.2021

Człowiek o wielu głosach. Prezenter pogody, lektor radiowy oraz aktor. Przez wiele lat udowadniał, że żadna praca nie jest mu straszna. Związany z górnictwem, próbował swoich sił w teatrze muzycznym. Przygoda ze sceną doprowadziła go na telewizyjne ekrany. Gościem w programie "Trzy gramy Redbada" był Ziemowit Pędziwiatr.

– Jestem chłopakiem ze Śląska. Przez moment pracowałem nawet na kopalni, pod ziemią. Po maturze chciałem doświadczyć pracy górnika. Potrzebowałem kilku groszy. Chciałem zarobić na szkołę i odciążyć rodziców. Mój tata przez lata pracował na kopalni. Pomógł mi dostać pracę. Byłem tzw. śleprem, czyli pomocą dołową. Zjeżdżałem pod ziemię z innymi górnikami i przygotowywałem chodniki pod drążenie. Na dole pracowałem tydzień. Potem zostawałem już na powierzchni. Zarobiłem kilka groszy i mogłem ruszać w świat  – opowiada.

 

(mat. własne - fot. Cezary Żukowski)


/.../ Dzień po nieudanym egzaminie do szkoły aktorskiej odbywał się casting do Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. - Myślałam, że to nie dla mnie. Balet nieszczególnie mnie przekonywał. W przeciwieństwie do szkoły teatralnej tam dosłownie na mnie czekano. Zgłosiło się niewielu mężczyzn, więc przyjęli mnie z otwartymi ramionami. Dobrze wspominam swój debiut. To był musical "Zorba" z Broadwayu lat 60 – dodaje z uśmiechem.

YouTube.com - The Butterfly / Original Broadway Cast


Ziemowit Pędziwiatr nie poprzestał na aktorstwie. Jest również lektorem i prezenterem. /.../ – Praca "pogodynka" jest bardzo ciekawa. Przez cały czas towarzyszy mi synoptyk, który mógłby godzinami opowiadać o zmianach atmosferycznych. Moim zadaniem jest streścić tę wiedzę i jak najprościej przedstawić ją widzom – wyjaśnia.

Całej rozmowy z Ziemowitem Pędziwiatrem w programie "Trzy gramy Redbada" możecie posłuchać na portalu Polskiego Radia.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama