Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Ziemowit Pędziwiatr był słuchaczem Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Gliwickim Teatrze Muzycznym i studiował Politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zadebiutował w 1996 roku rolą w musicalu "Zorba". Wystąpił w musicalach "Footloose", "Chicago", "Oklahoma", "Ptasznik z Tyrolu", "Wiedeńska krew", "Orfeusz w piekle" czy "Księżniczka Czardasza". Aktor Gliwickiego Teatru Muzycznego w latach 1996-2004, dodatkowo w latach 2001-2003 gościnnie występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Jako prezenter i dziennikarz współpracował z Radiem Bajka, TV FOX, Radiem Złote Przeboje, TVP2, Radiem Kolor 103 FM, RDC czy TVP Info. Głos oprawowy telewizyjnego kanału FOX. Jego głos można usłyszeć w ogólnopolskich i regionalnych stacjach radiowych i TV - nie tylko w reklamie, ale także w materiałach filmowych.

Od 2008 roku po wygranym castingu pracuje w Telewizji Polskiej jako prezenter pogody (z przerwą od sierpnia 2014 do kwietnia 2017). Pojawia się m.in. w "Poranku Info". Prywatnie mąż prezenterki TVP Edyty Lewandowskiej, prowadzącej w latach 2019-2023 główne wydanie "Wiadomości".


(źródła: tvp.pl, polskieradio.pl, materiały własne, wirtualnemedia.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Raffaello"
  2. reklama "Virgin Mobile"
  3. reklama "OBI"

Oceń lektora

2 (2 głosy)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama