Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Mariusz Czajka 27 listopada 1984 roku zadebiutował na deskach teatru Ateneum imienia Stefana Jaracza w Warszawie w przedstawieniu dyplomowym "Złe zachowanie" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego. Rok później ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od wielu lat działacz teatru Studio Buffo, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W roku 1985 zadebiutował na dużym ekranie w filmie Janusza Majewskiego "C.K. Dezerterzy". Znany między innymi z filmów "Sztos" i "Chłopaki nie płaczą", seriali "Plebania", "Świat według Kiepskich". Przez pewien czas prowadził na antenie TVN "Maraton uśmiechu".

Oprócz kariery aktorskiej pracuje również jako lektor. Posiadacz certyfikatu The Walt Disney Company na dubbingowanie Kaczora Donalda i Guffiego. Z sukcesem podkładał głos pod postać Yody z "Gwiezdnych wojen", spotykając się z ciepłym przyjęciem fanów serii. W reklamach znany między innymi jako Gepard Chester w reklamach Cheetos.

 

(źródło: materiały własne)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Cheetos"
  2. fragm. serialu "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów" jako Mistrz Yoda
  3. reklama "Komfort"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama