Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Maciej Gudowski o lektorskich wpadkach, kulisach zawodu lektora i czy AI pozbawi go pracy?
Autor: Dobry Przelot
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=KLVN0n2EjX8
Data publikacji: 05.07.2023


- W tym podcaście chcę, żeby zaproszeni goście mieli Dobry Przelot, żeby w rozmowie czuli się komfortowo, byli prawdziwi, dzielili się swoją perspektywą, refleksjami i spojrzeniem na świat - przedstawia swój cykl Mateusz Jędraś.

W nowym odcinku Maciej Gudowski opowiada o kulisach pracy lektora, wpadkach i czytaniu słabych filmów. Wyjawia o czym myśli, gdy nagrywa nudny tekst. Panowie zastanawiają się również, czy sztuczna inteligencja wyeliminuje zawód lektora.

Ponad godzina rozmowy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w kraju zleci Wam błyskawicznie. Wiemy coś o tym, bo swego czasu nasze spotkanie zaowocowało wywiadem Bliżej mikrofonu: Maciej Gudowski - Ten, który gasi światło.

 

Przypomnijmy, że Mateusz Jędraś sam jest lektorem. Zdobył również doświadczenie jako wydawca, reporter oraz prezenter radiowy i telewizyjny.
Stworzył już i prowadził na YouTube autorski kanał "Jędraś VS", na którym także publikował wywiady. Podczas rozmów - utrzymanych na ogół w żartobliwym tonie - namawiał znanych lektorów do podjęcia nietypowych zadań. Teksty popularnych piosenek (np. disco-polo) czytali u niego Jacek Brzostyński, Tomasz Knapik i Jarosław Łukomski, a abstrakcyjny dubbing wykonał Jarosław Boberek.  

 

 

 Oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama