Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Przypomnijmy, że Fundacja od ponad trzech lat zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa, słuchania audiobooków czy słuchowisk. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji "Nasze Czytanie - Lektury Szkolne" przyjęli zasadę, że każdy rozdział czyta inny głos. I ta zasada doskonale się sprawdza.

Akcja ma charakter non profit, a nagrania - których jest już kilkaset - są dostępne za darmo na kanale Nasze Czytanie na YouTube.

- Od początku zdalnego nagrywania lektur szkolnych, czyli od stycznia 2020, przy ogromnym zaangażowaniu 92 lektorek i lektorów nagraliśmy 7 audiobooków! I to bez wychodzenia z domu... no, prawie! - powiedział nam Paweł Wódczyński, lektor i działacz poznańskiej Fundacji Słowo i Kropka.
- Pewna część tych osób bierze udział w projekcie od samego początku i wciąż zapewnia nas o chęci dalszej współpracy. To bardzo miłe i motywujące! - wyznaje Paweł.

Dodajmy, że zdalne nagrywanie to jedna z dwóch form, dzięki której Fundacja tworzy bezpłatne audiobooki. Lektorki oraz lektorzy są zapraszani również do studia w Poznaniu. Suma nagrań w 2020 roku wygląda imponująco:

124 lektorki i lektorzy / aktorki i aktorzy
33 lektury szkolne
28 baśni
13 bajek
3 bajki w języku rosyjskim
2 słuchowiska
0 reklamacji


"Opowieść wigilijną" nagrali (w kolejności alfabetycznej):

Beata Kaczmarek
Tomasz Knapik
Marzena Lewandowska
Patrycja Malinowska
Wojciech Masacz
Maciej Motylski
Jakub Rutka
Janusz Zadura

Chcesz pomóc Fundacji w kontynuowaniu projektu "Nasze Czytanie - Lektury Szkolne"? Zapraszamy na stronę Patronite.

To portal, który pozwala poprzez systematyczną subskrypcję finansowo wspierać wyjątkowe działania twórców i autorów. Każdy może dostosować próg wsparcia do swoich możliwości finansowych. "Nawet najmniejsze wpłaty są bardzo cenne!" - apelują organizatorzy.

A już na dniach znajdziecie kolejną lekturę na kanale Nasze Czytanie - "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Możemy zdradzić, że w produkcji bierze udział aż 29 lektorek i lektorów, w tym bardzo znane głosy...


oprac. PolscyLektorzy.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama