Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Pan Arek zaliczył już pierwsze doświadczenia, ale deklaruje chęć rozwoju i jest otwarty na uwagi. Oddajmy głos samemu zainteresowanemu:

"Przez ponad 3 lata pracowałem jako prezenter w lokalnym Radiu Malbork, w którym złapałem bakcyla na "udzielanie głosu". Od tamtej pory często nagrywałem głos dla wielu prezentacji (w tym prezentacji telewizyjnej Miasta Olsztyn, czy prezentacji Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w Gdyni). Mój głos został też między innymi wykorzystany w ogólnokrajowej reklamie telewizyjnej produktu firmy Dekoral (Clean&Color). Bywałem też głosem zapowiadającym na imprezach masowych (między innymi - Audiolake Festival), do tego także nagrałem niezliczoną ilość komunikatów IVR. Od około dwóch lat zapowiadam promocje w kilku sieciach sklepowych. Często także udzielam się jako lektor/aktor w  projektach non-profit. Niestety – zdaję sobie sprawę, że jestem totalnym samoukiem i jest pewnie wiele rzeczy, których sam nie słyszę i o których nie mam pojęcia. Zdaję się więc na profesjonalistów".

Kontakt: Arkadikuss@gmail.com

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (6)

2018-11-06 Przemysław Strzałkowski

Panie Arkadiuszu,

Ogólnie: pozytywne zaskoczenie! Pańskie próbki odstają na plus od wielu, które lądują w tym dziale. No, ale - jak czytamy - nie jest Pan już totalnym "świeżakiem". Plus również za skromność, bo ona - wśród innych, pożądanych w tym fachu cech - pomaga. Może nie tyle skromność, co pokora. Tak, to właściwsze. Do słowa - będąc nawet na absolutnym topie - warto podchodzić z pokorą. Oczywiście, pewność siebie w brzmieniu też jest potrzebna, jej brak mikrofon bezbłędnie wyłapie. ALE wyłapie też zachwyt nad własnym brzmieniem;) To ostatnie bywa pułapką dla lektorów po pierwszych sukcesach. Samozachwyt słychać wtedy tak samo, jak brak pewności - od pierwszych słów.

A propos brzmienia. Ma Pan fart, bo otrzymał dobry głos. Żartobliwie można by rzec: miodowy żużel albo papierosowo-czekoladowy. Wystarczająco dużo "dołu" z lekką chrypką, ale też miękkim, ciepłym podbiciem. I fajnie, że Pan ten dar rozwija. Głos się dostaje, pytanie - co potem.

Przejdźmy zatem do "potem"... Reklama: umie Pan już czytać "na uśmiechu" i słychać, że świadomie. Są dobre zaczątki warsztatu. Czytanie dla sklepów nie poszło na marne;) Proponuję jednak wziąć pod uwagę, że nawet w reklamie stawiamy czasem kropki. Podwija Pan praktycznie wszystkie końce zdań do góry. Wtedy robi się jedna, nieustająca zawieszka. A zdecydowana kropka "robi robotę", bo zostawia w głowie słuchacza ślad, że coś jest PEWNIKIEM. Czas > tempo... nie zawsze klient da Panu szansę na spokojne, nieco rozwleczone czytanie. Trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później (jeśli będzie Panu zależało na danym zleceniu, bo np. TV ogólnopolak) trafi się opętańczy pęd.

VO (próbka 2) - zrobiłbym to bardziej "na biało", czyli bez przeciągania ("laaat"), nadmiernego pływania góra-dół, bez czarowania. To, co sprawdza się w reklamie, niekoniecznie będzie dobre w narracji filmu dokumentalnego (felieton czy off programu rozrywkowego to zupełnie inna sprawa, tam można poszaleć).

"Przyłapałem" Pana na LEKKIEJ tendencji do hiperpoprawności ("siĘ", "formĘ"). Poza tym nie będę się czepiał;)

Na koniec: dar - głos - Pan niewątpliwie dostał. I tak trzymać - rozwijać, korzystać, zarabiać! Ja trzymam kciuki.

2018-11-06 Arkadiusz_Woźniak

Panie Przemysławie,

Nie spodziewałem się tak rozległej i rzeczowej analizy. Jestem niezmiernie wdzięczny!
Dziękuję za miłe słowa, jest to bardzo budujące i popychające do dalszej pracy, bardzo mi miło.

Faktycznie, gdy zwrócił Pan uwagę na te szczegóły odnośnie próbek - ma to duży sens i będę zwracał na to wszystko uwagę przy kolejnych nagraniach.

Ad.1) jak i Ad.2) Będę musiał nad tym faktycznie popracować. Nikt mi nigdy na to uwagi nie zwrócił. Cenne ;)
Ad.3) Słusznie. Ten nawyk wziął się zapewne z nagrań komunikatów IVR, które przy niskiej jakości często pożerają końcówki. Do zwalczenia ;)

Jeszcze raz - serdecznie dziękuję.
Walkę z nawykami zaczynam od dziś!

2018-11-07 Przemysław Strzałkowski

Dzień dobry,

Panie Arkadiuszu, proszę bardzo:) Mam zasadę, że jeśli się za coś zabierać, to porządnie. Poza tym Pańskie próbki są tego warte.

Życzę, byśmy kiedyś na Ogólnopolskim Spotkaniu Lektorów mogli się tytułować "Panie Kolego"!

2018-11-15 me_wash

Na pierwszy rzut ucha - ciekawy tembr, ale trzeba popracować nad końcówkami. Obrazując problem -nadmierneee i usilneee wydłużanieee ich w czytaniuuu, możeee być irytująceee, a nawet odbieraneee jakooo brak profesjonalizmuuu... No hard feelings, ale słychać to we wszystkich próbkach. Na pewno jest nad czym się pochylić, bo barwa jest interesująca. Wydaję mi się, że w Pana przypadku przydałyby się solidne warsztaty, które pozwoliłyby ten głos ujarzmić i zadbać o poprawność czytania. Pozdrawiam i życzę powodzenia! 

2019-03-12 Brulo1

Witam!
Jestem pod wrażeniem Pańskich predyspozycji. Przez większość czasu trwania nagrań, miałem wrażenie, że słucham profesjonalnego lektora.
Słychać luz w głosie co zapewne jest następstwem tego, że to Pana nie pierwszy w życiu kontakt z mikrofonem.
Czasami brak stanowczej kropki, ale generalnie to jest dobrze.
Powodzenia i wytrwałości w tym co Pan robi!
Pozdrawiam.

2019-04-17 Arkadiusz_Woźniak

@me_wash
Przyjąłem to do wiadomości i już mocno z tym walczę. Mam akurat miejsce, dla którego stale nagrywam swój głos jako narrator i myślę, że w większości udało mi się tego pozbyć. Dzięki! :)

Brulo1
Serdecznie dziękuję. To fakt, tak jak jest w opisie - troszkę już "przy tym" robię, ale nigdy nie miałem styczności z profesjonalistami w branży, więc niektóre smaczki - jak słychać - wychodzą na wierzch. Ale ćwiczymy, ćwiczymy ;) Dzięki za miłe słowa! :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama