Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Michał Rusnarczyk od 2017 roku nagrania realizuje we własnym "Gadam Studio". Specjalizuje się w nagraniach na potrzeby filmów produktowych, kanałów YouTube, e-learningu oraz audiobooków. Nagrywał m.in. dla MTV, Spotify, Empik, TAG Heuer, Biedronka, Crunchips, Bonduelle, Coca-Cola, PKO TFI, Abstrachuje TV, Lavazza, Ole ole i Trefl.

Zajmuje się także postprodukcją dźwięku. Wcześniej pracował w Sund Folkehøgskole jako trener-terapeuta (2015-2016), w latach 2014-2015 jako Trener Produkcji Muzycznej (Audiochata) oraz jako producent muzyczny i realizator dźwięku w krakowskim Muzykatorium.

Swoimi doświadczeniami dzieli się w artykule "25 rzeczy o których musisz pamiętać, nagrywając dźwięk", wskazując na wstępie realizatorom filmowym: "Zapominamy o tym, jak ważny jest dźwięk! Grzech pierwszy – nie myślimy o dźwięku wcale! Jakże często spotykamy content, który odstrasza: niewyraźne słowa, zbyt ciche nagranie, szum, pogłos – to tylko niektóre z długiej listy problemów. Dobry dźwięk to podstawa. Świadczy o profesjonalizmie. To właśnie po nim najczęściej możemy rozpoznać dobry materiał".

Na facebookowym profilu "Gadam do siebie: psychologia głosu" od wielu lat zbiera materiały dotyczące głosu i jego psychologii. Prowadzi też grupę "BAZA GŁOSÓW/Nagrania LEKTORSKIE/Giełda mikrofonów", w której lektorzy pomagają sobie wzajemnie. "Pomimo intensywnej pracy znajduję czas, by nieustannie poznawać coraz nowsze techniki pracy z głosem, aktorstwa i śpiewu" - zapewnia na swojej stronie gadamstudio.

Współpracuje m.in. z internetowym bankiem głosów Mikrofonika. Pisze o sobie: "Dla mnie głos to całe życie. Wciąż odkrywam kolejne jego warstwy".

(źródło: gadamstudio.pl, materiały własne, facebook.com, videodslr.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. narracja - film komercyjny
  2. narracja - e-learning
  3. spot "Minionki 3"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama