Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Krzysztof Nowak dziewięć lat (2000-2009) pracował w pilskim Radio "100" jako dziennikarz, DJ, lektor, producent, reporter; pięć lat jako nauczyciel języka angielskiego, a po godzinach jako DJ/konferansjer na różnych imprezach. W 2009 założył własną firmę, która oferuje usługi lektorskie i produkcje radiowe. Lektorem został dzięki pracy w radiu: „zaczynałem jako realizator/monter/producent spotów i zajawek oraz redaktor techniczny, później dodatkowo DJ, aż w końcu spróbowałem swoich sił jako lektor... i tak już zostało".

Jego głos można usłyszeć głównie w spotach lokalnych (choć bierze też udział w nagraniach dla ogólnopolskich stacji radiowych) oraz Polsacie i TV tematycznych (TVN24, TVN Turbo, TV4). Jest lektorem i „multimedialnym wykładowcą" w ćwiczeniach i testach dla kierowców (SPH Credo). Regularnie słychać go w dużych sieciach handlowych, m.in. Mediaexpert, PSB Mrówka, Black Red White, Komfort, Pepco, Chata Polska. Głos najchętniej podkłada w spotach i prezentacjach multimedialnych.

W wolnych chwilach: siłownia, piłka nożna, rower, piwko, gry on-line i przede wszystkim horrory. Gdyby nie był tym, kim jest, pewnie zostałby reżyserem horrorów typu: „Piątek 13-tego", „Halloween" i innych „Koszmarów z ulicy Wiązów". Do jego ideałów lektorskich należą Krystyna Czubówna, Piotr Makowski, Daniel Pachelski i Daniel Kondraciuk. Ulubiony model mikrofonu: TLM 103 Neumann. Za największą wadę tej pracy uważa napięte terminy, a od współpracowników oczekuje wielu zleceń i nieco więcej czasu, niż „na wczoraj". Życiowe motto: "Coco jumbo i do przodu".

(źródło: materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. reklama "Honor Baltic Games"
  2. fragm. prezentacji "Sika Poland"
  3. reklama "Anthony O'Neill Ubezpieczenia"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama