Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Diana Giurow wychowała się na Podlasiu. - W liceum moim marzeniem było zostać piosenkarką jazzową - wyznaje. - Śpiewam od dziecka; najpierw w kościele, potem piosenkę aktorską, jazz, klasycznie, białogłosowo.
Prowadziła scholę w rodzinnym Brańsku, z którą zdobywała liczne nagrody na festiwalach piosenki religijnej. W 2002 roku (jako uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim) zdobyła wyróżnienie podczas finału VIII Ogólnopolskiego Telewizyjnego Turnieju Najmłodszych w Warszawie.
- Udział w turnieju telewizyjnym to wielkie doświadczenie sceniczne, które, mam nadzieję, zaowocuje w przyszłości. Chciałabym zawodowo zająć się śpiewaniem - powiedziała wówczas Gazecie Współczesnej.

Dziś posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z głosem jako wokalistka i lektorka. Pracowała na antenie radia Białystok, a jako wokalistka zaczynała w białostockiej formacji "Granko" (reggae z elementami rocka). Uczestniczyła w wydaniu płyty "Esperanto" przy okazji Kongresu Esperanto w Białymstoku.

Później zaczęła karierę jako MC i wokalistka udzielająca się w soundsystemach reggae, muzyki basowej i elektronicznej. Koncertowała w Polsce, Europie i Azji z takimi artystami, jak Channel One, Aldubb, Jah Love, Tara Putra, Reggae Rajahs, Fleck, Jabbadub i Dreadzone.
W 2012 sumptem Planeth Earth Records wydała swoją pierwszą EP-kę "Aldubb meets Diana Levi". W tymże roku w radiowej Czwórce została nazwana "nadzieją polskiej sceny muzycznej jako wokalistka dub i reggae". Jej utwór "Follow the sound" doczekał się kilku remiksów.

"Pytana o to, jaką kobietą jest muzycznie, w jakie dźwięki się ubiera i gdzie szukać genezy tej przygody trwającej niemal całe życie, odpowiada krótko i na temat: Kocham muzykę.
Diana Levi, bo pod takim pseudonimem występuje oficjalnie na scenie muzyki reggae od 2oo9 roku, jest artystką poszukującą. /.../ Nie zamyka się w szczelnych murach jednego gatunku. Poszukuje, smakuje, uczy się, łączy i trwa w tym, w czym może czuć się jak w domu, jak u siebie, zwyczajnie na miejscu. Bowiem, jak mówi: Wielość gatunków jest niczym wielokulturowość" - napisał portal Dubmassive.org.

Dobrze czuje się w reklamie oraz czytając audiobooki. "Pracuję w zaciszu studia domowego, ale najbardziej lubię być w danym studio przy projekcie na miejscu" - wyjaśnia.  Jako lektorka mikrofonowa pierwsze zlecenia komercyjne otrzymała w 2010 roku, a od 2015 nagrywa dla Audioteki. Obecnie współpracuje z internetowym bankiem głosów Mikrofonika, Storytel, Voice Bunny, The Soul Publishing, Grupą Morgana i Wydawnictwem Inanna. Niedawno dołączył także StoryBox. Nagrywa również dla kilkunastu firm zagranicznych.
Udziela się non profit w projektach Nasze Czytanie - Lektury Szkolne poznańskiej Fundacji Słowo i Kropka.

Pracuje nad stworzeniem nowego składu zespołu, a docelowo marzy o wydaniu płyty. Prywatnie jest dumną Mamą nastoletniej Lidii, propagatorką zdrowego stylu życia i uwielbia podróże.

(źródło: materiały własne, wspolczesna.pl, facebook.com, dubmassive.org, bialystokonline.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Uwolnij się od zmywania z Finish i Bosch!"
  2. fragment audiobooka
  3. spot "Trzecie wakacje z rzędu dzięki Travelist.pl"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama