Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: W "Newsweeku": Polacy podgryzają Amazona
Autor:  Radosław Omachel
Źrodło: Newsweek
Data publikacji: 31.05.2015

 

Produkcja książek do słuchania w kraju, w którym czytelnictwo leży, a piractwo kwitnie, to (wydawałoby się) przepis na biznesową katastrofę. Ale założyciele Audioteki zdominowali rodzimy rynek, weszli na kilkanaście innych i zaczynają wchodzić w szkodę amerykańskiemu Amazonowi.

Jak nagłośnić książki

Zwycięstwo polskiej firmy w organizowanym w Niemczech przetargu w branży nowych technologii nie zdarza się co dzień. A pokonanie w takim przetargu Amazona, globalnego lidera internetowego biznesu, to już prawie rynkowa anomalia. A jednak się udało. Jeden z operatorów komórkowych zza Odry (15 milionów klientów, jak na Niemcy średniak) szukał dostawcy oprogramowania do ściągania książek w wersji dźwiękowej. Wgrany do smartfonów interfejs ma być haczykiem na klientów wrażliwych na kulturę.

Faworytem przetargu był serwis Audible należący do amerykańskiego Amazona, największy na świecie producent i dystrybutor audiobooków, który zatrudnia w Stanach więcej aktorów niż Hollywood.

Ale wygrała polska Audioteka. Zarządzana przez Marcina Bemego firma to lider polskiej polskiego rynku książek do słuchania, coraz śmielej poczynający sobie za granicą. Bememu marzy się 30-proc. udział w globalnym rynku i pozycja numer dwa – tuż za Amazonem.


Cały artykuł znajdziecie na stronach serwisu Newsweek.pl

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama