Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Wręczono Złote Mikrofony 2019 - nagrody Polskiego Radia
Autor: Wirtualnemedia.pl
Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zlote-mikrofony-2019-lista-laureat...
Data publikacji: 14.02.2020

 


Dziennikarze: Artur Wolski, Piotr Kędziorek, Anna Lisiecka, Róża Światczyńska, lektor Janusz Szydłowski oraz realizatorzy: Anna Kazoń-Regulska i Janusz Graczyk odebrali w czwartek Złote Mikrofony.

Statuetki wręczono w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Spośród 33 kandydatur kapituła konkursu wyłoniła siedmioro laureatów - donosi w dziale "Polskie Radio" serwis Wirtualnemedia.pl.

Janusza Szydłowskiego uhonorowano „za jeden z najlepiej rozpoznawalnych głosów radiowych w kraju, mistrzostwo frazy, akcentu, rytmu i melodyki języka polskiego. Przekaz tekstów w jego interpretacji stanowi wzór doskonałości".

- 95 lat Polskiego Radia, ale też Światowy Dzień Radia to wspaniała okazja i chyba najlepsza data, żeby wręczyć "radiowe Oscary" dla twórców wybitnych i wyjątkowych. Wyjątkowych w każdym aspekcie, bo i w swoim warsztacie i w myśleniu o radiu, myśleniu o słuchaczach, szczególnie mocno oddanym swojej pracy - skomentowała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - Są państwo dowodem na to, że radio może być pasją. Życzę, żebyście tej pasji nigdy nie utracili - dodała.

Złoty Mikrofon to nagroda Polskiego Radia przyznawana za zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków kapituły Złotego Mikrofonu, która wybiera zwycięzców, powołuje zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

 

Informacje o pozostałych laureatach znajdziecie na Wirtualnemedia.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama