Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Izabela Markiewicz obroniła tytuł magistra ze specjalizacją aktor dramatyczny w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. Studiowała także w Actors Temple w Londynie. Skończyła studia podyplomowe w zakresie produkcji filmowej i telewizyjnej w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Absolwentka Szkoły muzycznej I stopnia. Warsztat trenera wokalnego kształciła w Institute for Vocal Advancement (IVA) w USA (2015).

Przygodę z mikrofonem zaczęła jeszcze w rodzimym Rzeszowie, gdzie w Radiu Via oraz Polskim Radiu Rzeszów odbyła pierwsze praktyki studyjne. Na koncie ma współpracę z legendarnym Abbey Road Studio w Londynie, jak również polskim RecPublica Studio.

Aktorka od 2007 roku pracuje przy licznych projektach studyjnych, dubbingowych oraz lektorskich. Młodszej publiczności dała się szerzej poznać dzięki rolom w serialach: „Hannah Montana“, „Mako Mermaids“, „Monster High“ czy kinowej wersji „Sailor Moon“. 

Słyszeliśmy ją m.in. w reklamach: Pantene, Lubella, Virgin Mobile, Always. Jest polskim głosem aplikacji Spotify, a od lutego 2019 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Jest pasjonatką jazdy konnej, bikram jogi oraz wakeboardu.

 

(źródło: materiały własne, isabelamarkiewicz.com, facebook.com)

 

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Beauty"
  2. fragm. quizu EduQuest
  3. spot Chillzet.pl

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama