Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: "Wichura" - reportaż Ewy Szkurłat
Autor: Ewy Szkurłat / Radio Kraków
Źródło: https://www.radiokrakow.pl/audycje/wichura-reportaz-ewy-szkurlat/
Data publikacji: 22.02.2024

 

"Echo niezapomnianego głosu" przygotowują filmowcy - syn i wnuki Antoniego Wichury. [...] Dzięki archiwalnym nagraniom Wichury z Radia Kraków i wykorzystaniu sztucznej inteligencji, teksty i komentarze w planowanym filmie zostaną przeczytane głosem "lorda spikerów" z Krakowa.

Przez ponad trzydzieści lat (1938-1969) głos Antoniego Augustynka Wichury towarzyszył słuchaczom Polskiego Radia. Był nazywany "lordem spikerów".
[...] Do filmu o Antonim Wichurze zebrano już materiały archiwalne dzięki pomocy Cricoteki, Teatru Bagatela, Starego Teatru, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Radia Kraków  oraz wielu krewnych i znajomych.


Rodzina Antoniego Wichury  poszukuje przedmiotów związanych z techniką radiową, które mogły być używane przy tworzeniu audycji radiowych  w latach od 1930 do 1970. Chodzi o stare profesjonalne mikrofony, gramofony czy magnetofony. Jeśli ktoś mógłby je użyczyć, proszony jest o kontakt z Piotrem Augustynkiem - p.augustynek@gmail.com.

Więcej przeczytacie w artykule Ewy Szkurłat na portalu RadioKraków.pl. Znajdziecie tam również arcyciekawy, ponad półgodzinny reportaż o pracach nad filmem dokumentalnym, zawierający m.in. nagrania głosu Antoniego Wichury.

 


 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama