Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Bożena Furczyk ukończyła również studia podyplomowe: kierownictwo produkcji filmowej w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz public relations w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.

W latach 1993-2015 grała w zespole szczecińskiego Teatru Polskiego. W tymże teatrze debiutowała 11 września 1993 roku rolą Ismeny w "Antygonie" Sofoklesa (reż. Zbigniew Wilkoński). Gościnnie występowała w szczecińskiej Operze i Operetce oraz Piwnicy przy Krypcie i Teatrze 13 Muz. Obecnie deklaruje, że jest "wolnym strzelcem". Głos AXN Sci-Fi.

Na ekranie pojawia się od początku lat dwutysięcznych głównie w serialach (m.in. "Plebania", "Na Wspólnej", "Pensjonat pod Różą", "M jak miłość", "Prawo Agaty", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe"). Jako prezenterka prowadziła program "Para w Polskę" (TVP1 i TVP Polonia).

Znana postać w dubbingu. "Zagra wszystko: od małego chłopca po zmęczoną życiem staruszkę" - czytamy w opisie banku głosów Mikrofonika, z którym współpracuje. Udziela głosu postaciom w licznych filmach, serialach i grach komputerowych; od 2008 roku rośnie na jej zawodowym koncie coraz bardziej imponująca ilość tytułów.
Wśród najbardziej znanych znalazły się np. "Avengers 3D", "LEGO przygoda", "Kraina lodu", "Iron Man III" czy "My Little Pony: Equestria Girls – Rainbow Rocks".

W latach 2008 i 2013 udzielała się w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia ("Kolekcja Supłacza" - jako Modry, "Ptasi kamień" - różne role, "Szpitalny galimatias" - jako Pani Doktor).

Nagrywa audiobooki (Storytel, Audioteka). Od 2018 roku bierze udział również w superprodukcjach Audioteki; m.in. "Dary Bogów" - 2018, "Mistrz i Małgorzata" - 2019, "Upadek gigantów" - 2020. Ciepły i zmysłowy głos lektorki sprawdza się także w reklamach.

(źródło: materiały własne, encyklopediateatru.pl, filmpolski.pl, polski-dubbing.fandom.com)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot "Simba"
  2. narracja - akcja "Niewykluczone"
  3. spot "Kreatywne ferie z kinem Helios"

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama