Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Maciej Jabłoński w Polski FM: Mówić wyraźnie, czy to takie trudne?
Autor: Polski FM / Anna Zaporska
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=X6pPcfFAOms
Data publikacji: 29.12.2021

Polski FM to polonijne radio działające w Chicago. Gościem programu Anny Zaporskiej "Tutti Frutti" był Maciej Jabłoński - doskonale Wam znany dziennikarz, prezenter TV, lektor, trener emisji głosu i wystąpień publicznych.

Tematem przewodnim rozmowy jest niechlujność językowa. Jakie konsekwencje wynikają z niechęci do włożenia wysiłku, by mówić poprawnie? Dlaczego tak często słyszymy na co dzień "złoty" zamiast "złotych" i "pomys" zamiast "pomysł"? Znany w środowisku trener z wiedzą i swadą wyjaśnia zawiłości funkcjonowania aparatu mowy.
A przy okazji usłyszycie również o sporcie, skokach narciarskich i Adamie Małyszu...


Przypomnijmy, że Maciej Jabłoński jako lektor ma na koncie reklamy radiowe i telewizyjne, filmy (m.in. dla Discovery, National Geographic, Netflix, Fokus TV), materiały multimedialne oraz audiobooki (pozycje w Audiotece i Storytel). Jest oficjalnym głosem promocyjnym Warner Music Poland i TVP Sport. Nagrywa w studiach na terenie Warszawy lub we własnej kabinie. Udziela się również w dubbingu (gry komputerowe, filmy animowane - m.in. dla Baby TV, Canal Plus, TVP ABC). Prowadzi indywidualne i grupowe szkolenia głosu oraz zajęcia w Akademii Telewizyjnej TVP.

- Głos jest najważniejszym narzędziem komunikacji. Nieprzyjemna barwa, zła dykcja, brak logicznego akcentu czy niewłaściwe tempo mówienia, potrafią zepsuć przekaz i pozostawić złe wrażenie. Dlatego warto się doskonalić, by umiejętnie wykorzystywać głos nie tylko w pracy zawodowej - pisze o swoich autorskich warsztatach.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama