Publikacje o lektorach
ARTYKUŁY, AUDYCJE, FILMY

Permanentny przegląd prasy, portali internetowych, społecznościowych, radia i telewizji. Zbieramy wszelkie publikacje na temat lektorów i ich pracy. Efekt naszych poszukiwań znajdziesz w tym dziale. Jeśli masz coś czego tu nie ma, podziel się linkiem! Koniecznie daj nam znać!

Tytuł: Andrzej Matul i antenowy flirt ze słuchaczami
Autor: Małgorzata Raducha
Źrodło: polskeiradio.pl
Data publikacji: 10.02.2015

 

- W czasach, kiedy ruszyło "Lato z Radiem" nie było internetu, telewizja nie docierała wszędzie, nie było też kolorowych pism. Radio zastępowało wszystko, i pisma kulturalne, i pisemka kolorowe. Robiliśmy audycje dla wszystkich - wspominał w radiowej Jedynce Andrzej Matul.

 

 

Lektor i dziennikarz dołączył do zespołu Radiowej Jedynki na zaproszenie Aleksandra Tarnawskiego. Początkowo współpracując z redakcją "Sygnałów dnia" w 1971 roku poprowadził pierwsze "Lato z Radiem", które wtedy pojawiło się na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W jubileuszowym cyklu z okazji 90-lecia Polskiego Radia Andrzej Matul wspominał, że w latach 70. wypoczywający latem w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, mimo nakazu ciszy, mieli radia tranzystorowe włączone. - Z jednej strony cieszyło nas, że  słuchają, z drugiej - prosiliśmy, żeby to robili "delikatnie". My również walczyliśmy z tym, że ludzie słuchają radia w miejscach, gdzie obowiązuje cisza - powiedział...

 

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu na stronach Polskiego Radia.

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama