Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Aktor wspominany jako wspaniały i skromny Kolega odszedł niespodziewanie 2 czerwca.

 

Andrzej Tomecki w 1956 roku ukończył warszawską PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza). Był aktorem Teatru Powszechnego (1956-60), Operetki (1960-62), Teatru Syrena (1962-63) oraz Teatru Rampa (1974-86). Otrzymał nagrodę publiczności na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1967).

Po przejściu na emeryturę zajął się dubbingiem. Role głosowe w grach komputerowych, filmach i serialach animowanych przyniosły mu popularność. Najbardziej znaną kreacją stał się Kapitan Greg, pirat z serii gier "Gothic".

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 14 czerwca o godzinie 13:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Jak poinformował na Facebooku ZASP, po mszy urna z prochami zmarłego zostanie odprowadzona do grobu rodzinnego żony (kwatera 155A, I rząd, grób nr 14 - obok bramy nr VI).

Podczas ceremonii mowę pożegnalną w imieniu ZASP odczyta Tomasz Marzecki.

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama