Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Tytuł: Mieczysław Morański nie żyje. Jego głosem mówili m.in. Asteriks, Chandler i Barney
Autor: Sergiusz Kurczuk / antyradio.pl
Źródło: https://www.antyradio.pl/News/Mieczyslaw-Moranski-nie-zyje-Jego-glosem-m...
Data publikacji: 28.12.2020

- 27 grudnia 2020 roku odszedł aktor, którego cała Polska znała dzięki dubbingowaniu wielu kultowych postaci. /.../ Przyczyną śmierci były powikłania spowodowane koronawirusem - donosi portal antyradio.pl.

- O śmierci Morańskiego poinformowała na swoim Facebooku Kamila Boruta. Aktorka napisała zwięzłe słowa pożegnania, ale w jednym z komentarzy pod postem zdradziła, że Morański zmarł przez COVID-19 - czytamy dalej.

 


/.../ Mieczysław Morański urodził się 21 stycznia 1960 roku w Warszawie. Był aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym. Zadebiutował w 1982 roku w musicalu Bertolta Brechta "Opera za trzy grosze" na deskach Teatru Nowego w Warszawie. Rok później skończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie. Grał między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie oraz Teatrze Dramatycznym.

Grał w takich produkcjach jak "Plebania", "Pieniądze to nie wszystko", "Daleko od noszy", "Klan", "Ojciec Mateusz" czy "Ranczo". Jednak najbardziej znany był ze swojego głosu. /.../ Jego najsłynniejszą rolą głosową była postać Asteriksa, którą dubbingował od roku 1999 w filmie "Asterix i Obelix kontra Cezar".
Poza tym Morańskiego usłyszeć można między innymi w takich tytułach, jak "Flintstonowie" (Barney), "Smerfy", "Łebski Harry", "Garfield i przyjaciele", "X-Men", "Iron Man: Obrońca dobra", "Spider-Man", "Przyjaciele" (Chandler), "Freakazoid!" i "Chojrak, tchórzliwy pies" - przypomina portal.

Więcej przeczytacie w artykule antyradio.pl.

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama