Aktualności polscylektorzy.pl
WIADOMOŚCI

W tym dziale informujemy o wszystkich zmianach w serwisie. Tu znajdziesz najświeższe wieści z rynku, fakty, plotki i donosy. Masz newsa? Organizujesz lub wygrałeś casting? Planujesz ciekawą imprezę? Robisz coś wyjątkowego? Liczymy na Waszą współpracę! Piszcie do nas!

Laureat miał poważną konkurencję, bo w kategorii "Głos 15-lecia streamingu" poza Januszem Zadurą nominacje otrzymało doprawdy doborowe towarzystwo: Krystyna Czubówna, Krzysztof Gosztyła, Mariusz Bonaszewski i Edyta Jungowska.

Przypomnijmy, że według informacji organizatorów "Best Stream Awards to jedyny w Polsce festiwal nagród wyróżniający topowe produkcje dostępne w streamingu od filmów, seriali, programów, vlogów po muzykę, teledyski, audiobooki, podcasty czy Instastory".

Słuchacze mogli głosować na lektorki i lektorów poprzez Facebook'a i Instagram'a. - Decyduje /.../ bowiem nie żadna, mniej lub bardziej tajemnicza czy stronnicza komisja, ale algorytm opierający się na milionach danych z sieci! - wyjaśniają organizatorzy.

 

A jaka jest recepta na sukces? Laureat wyjawia ją w naszym wywiadzie "Bliżej mikrofonu: Janusz Zadura - Nie ma tej roboty bez zabawy!":

- Po 25 latach mogę już powiedzieć, że w dubbingu – oprócz tego, że najlepszy jest oczywiście król Jarek Boberek – czuję się jak taki… wiceksięciunio. Wiem, jak to się robi: po prostu wchodzę i robię swoje. Zmieniam głosy na takie, jak trzeba – i już. Ale wciąż daje mi to frajdę!
Uważam, że wykonując jakąkolwiek pracę – stolarza, hydraulika, aktora – nie znajdując w niej przyjemności jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. I nieważne, ile ci płacą; daj sobie spokój. Lubię pracować i dużo pracuję, bo dubbing jest elementem mojej radości życia.

/.../ Jeśli gadasz przez tyle lat do mikrofonu, to już wiesz jak brzmisz, co potrafisz zrobić i jakich możesz użyć sztuczek. Znasz również swoje ograniczenia. Natomiast najgorsze, co może człowieka dopaść – zwłaszcza w zawodach artystycznych – to rutyna. Staram się jej unikać na przykład podczas czytania audiobooków. Każda książka ma swój własny rytm, własną muzykę i nie mogę sobie pozwolić na to, że przeczytam ją identycznie jak poprzednią.
Zresztą każdy tekst daje inne możliwości zabawy. Czasem jestem zmęczony i tak dalej, ale jeśli przestanie mi to sprawiać przyjemność i będę myślał tylko o stronie finansowej, to wiem, że poszukam innej roboty.

Serdecznie gratulujemy Koledze zwycięstwa w tak prestiżowej kategorii!

Oprac. PolscyLektorzy

 

 

 

 

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama