Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Urszula Rodziewicz (właściwie Urszula Rodziewicz-Kropiwnicka) początkowo grała na deskach olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza (1998-2006). "Przez osiem lat pracowałam w teatrze, wspominam to bardzo miło, ale z pełną świadomością zrezygnowałam z teatru i zaczęłam nagrywać. Dzielę życie na etapy; był etap teatr, teraz etap studio nagraniowe" - mówi lektorka.

"Jeszcze na studiach kolega zapytał, czy nie zechciałabym nagrać krótkiej reklamy. Zgodziłam się i bardzo mi się to spodobało, czułam się jak ryba w wodzie. /.../ Założyłam własne studio nagraniowe. Choć może studio to za dużo powiedziane, bo kabina nagraniowa pomieści maksymalnie dwie osoby, ale mnie to w zupełności wystarczy. Aktualnie bycie lektorem to mój jedyny zawód i w pełni mnie satysfakcjonuje" - dodaje.

Współpracuje m.in. z Faktorią Lektorską Mikrofonika, Radiem Eska, Radiem Złote Przeboje, Ztudio, Odeon Rybarczyk Productions i SoundMedia. Czyta także dla Zone Club, RMF FM czy TVN. Jest głosem najchętniej wybieranym przez użytkowników nawigacji NaviExpert; z jej wskazówek korzystają na co dzień tysiące kierowców.

"Możecie mnie usłyszeć we wszystkich najważniejszych stacjach radiowych i telewizyjnych, w codziennej porcji reklam, jako niewidzialny głos w ramówkach, a także w niekomercyjnych, acz ważnych projektach społecznych. Mam nadzieję, że zagoszczę także w waszych produkcjach..." - czytamy na stronie lektorki.

(źródło: studioonline, filmpolski, naviexpert, sdps, materiały własne)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. spot Lindt LINDOR
  2. spot Gumtree
  3. spot Fervex

Oceń lektora

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama