Próba mikrofonu
PRÓBA MIKROFONU

Rodzina i znajomi mówią, że masz fajny głos. Marzysz o pracy lektora, ale brakuje Ci pewności i doświadczenia? Sprawdź się tutaj! Wykup wizytówkę, poddaj się ocenie odwiedzających, zostaw namiar do siebie. Kto wie, być może wpadniesz komuś w ucho!

Cześć!

Nazywam się Maciej Melcer, chociaż i tak wszyscy mówią do mnie Meli, więc i Wy możecie! Pracuję głosem już od kilku lat, a swoje pierwsze kroki, a raczej… słowa wypowiadałem na antenie radia. Trwa to do dziś. Na co dzień możecie mnie usłyszeć na antenie takich stacji jak: ESKA, VOX, PLUS, ESKA ROCK i WAWA. To był punkt zapalny mojej przygody z pracą lektora.
Od pewnego czasu mam własne studio nagraniowe, w którym realizuję różne produkcje i ćwiczę swój głos. Mam na swoim koncie głównie produkcje w formie spotów czy filmów.

Mój obecny cel to rozwinięcie się pod kątem pracy lektora filmowego oraz czytania audiobooków. Mogę użyczyć głosu także do innych produkcji, jak np. szkolenia multimedialne czy filmy instruktażowe. Praca głosem to moja pasja i staram się ją wykonywać nad wyraz profesjonalnie. Jestem perfekcjonistą i zawsze dążę do najlepszego efektu końcowego.

 

Aktualizacja 14.07.2020

Przez ostatni rok sporo się zmieniło. Zrezygnowałem z pracy w radiu, aby móc w pełni rozwijać się jako lektor. Niestety pracując tam nie mogłem nagrywać chociażby reklam. Mimo to nie próżnowałem. Udało mi się nagrać m.in. audiobooka dla wydawnictwa Osmpower. Dosłownie kilka dni temu wydaliśmy bajkę, która jest już dostępna w Audiotece, a dystrybucją zajmie się też Storytel.

Nagrywałem również dubbing do modyfikacji Gothica, a także brałem udział w produkcjach reklamowych. Zacząłem też uczęszczać na zajęcia z emisji głosu, aby zwiększyć swój zakres tonalny.

 

Aktualizacja 20.07.2021
(Nowe próbki audio - dotychczasowe komentarze mogą być nieaktualne - przyp. red.)

W tym roku otworzyłem firmę MELICZYTA MACIEJ MELCER i ładnie się wszystko rozwija. Zacząłem coraz więcej czytać, mam tu na myśli różne pola emisji (reklamy, narracja, audiobooki). Współpracuję m.in. z popularnym blogiem Motywator Dietetyczny; czytam artykuły, które są udostępniane jego użytkownikom.
Razem z Ewą Ruszkiewicz wydajemy regularnie bajki, które słuchają się bardzo dobrze w Storytel, Audiotece, Virtualo czy Empik Go. Nasza najnowsza bajka miała niedawno premierę i wylądowała na 3 miejscu najpopularniejszych książek dla dzieci w Storytel. Za nami Harry Potter czytany przez MISTRZA Piotra Fronczewskiego (szok!). Mamy tam nawet swoją rubrykę, gdzie można znaleźć wszystkie książki z serii.
Prowadzę też profil na TikTok'u (@meliczyta), który obserwuje ponad 200 tysięcy osób. Często mówię tam o pracy głosem i daję wskazówki, z których sam korzystałem lub korzystam.  

Jeśli chodzi o lektorskie cele, to zdecydowanie numerem jeden jest szeptanka. Chciałbym zacząć czytać filmy, ponieważ czuję się w tym bardzo swobodnie i byłby to dla mnie świetny rozwój. Mam nadzieję, że za rok poproszę o kolejną aktualizację – tym razem z czytanym filmem nie w ramach treningu, a dla szerszego grona odbiorców.

 

Aktualizacja 03.04.2023
(Nowe próbki audio - dotychczasowe komentarze mogą być nieaktualne - przyp. red.)

Od pojawienia się na stronie moich próbek minęły już prawie 4 lata. Przez ten czas bardzo wiele się zmieniło. Zaraz miną też dwa lata, odkąd prowadzę firmę.

Na swoim koncie mam już współpracę z wieloma firmami, takimi jak Samsung, Netto czy Google, ale też tymi mniej znanymi, z których również jestem bardzo dumny. Z osiągnięć "szeptankowych" mogę pochwalić się przeczytaniem mini serialu o Ignacym Łukasiewiczu, który został zrealizowany dla Narodowego Centrum Kultury (znajdziecie go na YouTubie). Przeczytałem również dla Napromieniowani.pl film "Ostatni ludzie Czarnobyla 3" (znajdziecie go na YouTubie).

Nadal wydajemy też bajki dla dzieci pod szyldem Piszemybajki. Aktywnie działam również w mediach społecznościowych jako @meliczyta (znajdziecie mnie na YouTubie, TikToku, Instagramie i Facebooku). Tam na bieżąco możecie śledzić co u mnie słychać.

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. Próbka nagrania użytkownika 1
  2. Próbka nagrania użytkownika 2
  3. Próbka nagrania użytkownika 3

Oceń próbkę

0 (0 głosów)
Vote up!
Vote down!

Komentarze (5)

2019-05-31 Przemysław Strzałkowski

Podobają mi się Pana próby narracji, zwłaszcza 1 i 2. Można się czepiać drobiazgów, ale ogólne wrażenie jest fajne. Bo słychać, że wie Pan o czym czyta. Zatem audiobooki... kto wie? :)

 

2019-05-31 Przemysław Strzałkowski

P.S. A bakcyl radiowy... w pełni rozumiem! I pozdrawiam :)

2019-07-24 me_wash

A mi jakoś brakuje trochę zaangoważania w tych próbkach. W pierwszej próbce - "...wprost ogromny." - a emocje mówią, że jest większy, ale bez przesady... Tembr bardzo fajny, ładne doły no i dobrze posłuchać próbek ze studia, a nie np. z telefonu :) Co do pozytywów, to w próbkach nie słychać maniery radiowca z racji wykonywanego zawodu, a to duży plus. Brakuje mi tu reklam - jestem ciekaw jak brzmi czytanie szybkie i energiczne w Twoim wykonaniu. Te próbki nie przekonują mnie, ale nie zrażaj się, bo jest o co powalczyć. Powodzenia!

2020-07-15 Meli

Cześć! Zapraszam do wysłuchania aktualnych próbek :)

2023-04-03 Przemysław Strzałkowski

Dawno, dawno temu TVN produkował program "Urzekła mnie Twoja historia". I jego tytuł doskonale tu pasuje - mówię całkowicie poważnie, bez cienia "heheszkowania".

Ta wizytówka stała się świetną historią konsekwentnego, kilkuletniego rozwoju. Bądźcie jak Meli! :)

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama