Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

Paweł Straszewski powiedział w krótkim wywiadzie udzielonym TVP1 z okazji 25-lecia programu: "Kiedy przyszedłem pracować do Teleexpressu, mój głos był nikomu nieznany. Teraz mój głos wszyscy kojarzą i mam tyle pracy, że doba zrobiła się za krótka. W studiu filmowym jesteśmy maratończykami; Teleexpress to raczej sprint."

Warto odnotować jako ciekawostkę, że swego czasu poprzez rekomendację do czytania nocnego wydania Teleexpressu pomógł w rozwoju kariery obecnego Prezesa SLRP (Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej):
- Czytałem do programu – zresztą polecił mnie do tej roboty bardzo znany lektor Paweł Straszewski - i w pewnym momencie szef redakcji Krzysztof Juszczak powiedział: „A może byś poprowadził? Zrobimy próby kamerowe” - wspomina w wywiadzie z cyklu "Bliżej mikrofonu" Paweł Bukrewicz, prezenter Teleexpressu w latach 2007-2013.

Paweł Straszewski czyta szeptanki do filmów fabularnych, seriali i telenowel dla Polsatu, TVN, iTVN, Canal+, TVP1, TVP2, TV Puls i TV4. Czytuje również filmy dokumentalne (m.in. "Śmierć na 1000 sposobów", "Ukraina. Narodziny narodu", "Wolność mierzona śladami gąsienic", "Narodziny Solidarności", "Mały kawałek Polski").

Nagrywa audiobooki dla Audioteki ("Głowa Kassandry", "Karlgoro godzina 18:00", "Wynajęty człowiek", "Ziarno Kirliana").

"Mam taki komfort, że nie muszę do pracy zakładać garnituru - w przeciwieństwie do prezentera" - stwierdził w wypowiedzi dla TVP.

 

(źródło: materiały własne, wikipedia.org, audioteka.com, TVP1, youtube.com, filmpolski.pl)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. programu informacyjnego "Teleexpress" (01.06.2008)
  2. fragm. filmu fabularnego "Anaconda"
  3. fragm. filmu dokumentalnego "Narodziny Solidarności"

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama