Baza polskich lektorów
BAZA LEKTORÓW

Poznaj twarze i historie polskich lektorów! Poniżej przedstawiamy sylwetki najpiękniejszych głosów lektorów filmowych, reklamowych i dubbingowych. Uwaga! Znalazłeś nieaktualny wpis? Masz dodatkowe informacje lub uwagi? Pisz do nas.

January Brunov jest znany z ról w wielu polskich serialach (m.in. "Ekstradycja", "Plebania", "Pogoda na piątek"). W latach 1989-90 występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wszyscy pamiętamy go jako Tamy'ego z "Gumisiów" i współgospodarza (razem z Darią Trafankowską) programu "Szalone liczby", który polegał na rozwiązywaniu zadań i łamigłówek matematycznych.

Użyczył głosu Ludwiczkowi w polskiej wersji kreskówki "Świat według Ludwiczka". Można go również usłyszeć w grach komputerowych StarCraft II: Wings of Liberty (jako Graven Hill), Hitman: Rozgrzeszenie (jako Policjant), Might and Magic: Heroes IV - Cienie mroku (jako Vein). Karierę rozpoczął już w wieku... 3 lat (1967 - "Księga dżungli"). Lektor w kampaniach reklamowych Media Expert.

Lubi grać na gitarze i jeździć konno. Od roku 1998 jest współwłaścicielem firmy producenckiej i (wraz z żoną Anną) restauracji La provincia z kuchnią śródziemnomorską. Przekonani ideą Ośrodka Ufność zgodzili się wesprzeć jego działalność przekazywaniem kwoty ze sprzedaży pizzy i zbieraniem datków w Restauracji.

(źródła: filmpolski.pl, ufnosc.pl, wikipedia.org)

 

Próbki audio

00:00/00:00
  1. fragm. serialu "Świat według Ludwiczka" (jako Ludwiczek)
  2. gra "inFamous" (jako Zeke „Jedediah” Dunbar)
  3. fragm. serialu "Szalony Jack, pirat" (jako Szalony Jack)

Oceń lektora

1 (1 głos)
Vote up!
Vote down!

Brak komentarzy

Studio Medianawigator.com

reklama

Agencja MediaNawigator.com

Powered by:

Bank głosów Mikrofonika.net

reklama